• 30 Ιουνίου 2022,

Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (Πρωταθλήματα ΕΠΣΚ – Γ΄Εθνική – Football League)

 Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (Πρωταθλήματα ΕΠΣΚ – Γ΄Εθνική – Football League)

Τοπικά πρωταθλήματα

Ο Κεραυνός Πέρνης πέτυχε μεγάλη νίκη στο ντέρμπι με την ΑΕΚ και για πρώτη φορά, ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Ηρακλής πέτυχε το σκορ της ημέρας με τον Θεαγένη και πέρασε στη 2η θέση. Σημαντική νίκη για τον Βύρωνα απέναντι στην Κεραμωτή. Στο β` όμιλο της Σουπερ Λιγκ, ο Βρασίδας συνέχισε το εκπληκτικό του σερί και είναι σταθερό μόνος στην πρώτη θέση. Η ΑΕ Πιερέων κέρδισε το ντέρμπι με το Παγγαίο και πέρασε στην 2η θέση. Ο Ηρακλής Μυρτοφύτου ήταν ο νικητής του άλλου ντέρμπι στο Δήμο Παγγαίου, κόντρα στον Αετό Ορφανού.

 

*Σουπερ Λιγκ-1ος όμιλος- 10η αγωνιστική

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Θράκη Γραβούνα 3-1

Κεραυνός Πέρνης- ΑΕ Καβάλας 3-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου- Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 2-1

Βύρων Καβάλας- Κεραμωτή 3-0

Ηρακλής Καβάλας- Θεαγένης 7-1

Βαθμολογία

Κεραυνός Πέρνης 25-8 25

Ηρακλής Καβάλας 24-5 23

ΑΕΚ 22-10 22

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 15- 12 16

Κεραμωτή 17-14 16

Απόλλων Χρυσοχωρίου 15-20 15

Αναγέννηση Λιμεναρίων 10-22 9

Βύρων 11-20 8

Θράκη Γραβούνας 8-23 7

Θεαγένης 12- 25 4

 

 

*Σουπερ Λιγκ- 2ος όμιλος- 10η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων- Κεραυνός Ελευθερών 1-1

Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου- Αετός Ορφανού 2-0

Μ.Α. Αντιφιλίππων- Δόξα Θεολόγου 1-0

ΑΕ Πιερέων 2004- ΑΣ Παγγαίο 3-2

Βρασίδας Ν. Περάμου- Δόξα Λυδίας 2-0

Βαθμολογία

Βρασίδας Νέας Περάμου 20-11 27

ΑΕ Πιερέων 38-12 22

Παγγαίο 25-16 19

Αετός Ορφανού 17-13 16

Κεραυνός Κρηνίδων 17-23 16

Κεραυνός Ελευθερών 19-27 14

Ηρακλής Μυρτοφύτου 14-24 10

Δόξα Θεολόγου 17-14 9

Μ. Α Αντιφιλίππων 10-13 7

Δόξα Λυδίας 6-30 3

 

 

*Α` κατηγορία-1ος όμιλος

Ο πρώτος όμιλος της Α` κατηγορίας είχε ρεπό.

* 1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Καβάλας (22-8) 17

ΠΑΟ Καβάλας (16-12) 14

Μυρμιδόνες Καβάλας (13-16) 13

Άρης Πρίνου (16-11) 12

Εθνικός Ν. Καρυάς (18-12) 11

Αίας Παναγίας (11-13) 10

Μαίανδρος Γέροντα (12-13) 10

Άρης Κεχροκάμπου (13-13) 8

Ατρόμητος Χαλκερού (7-12) 8

Ποσειδών Καβάλας (7-25) 4

**Δύο μηδενισμούς και -4β. έχει ο Άρης Κεχροκάμπου.

 

 

 

* Α` κατηγορία- 2ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-5

Ασπίδα Πολυστύλου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 2-2

Χελιδόνια-Μακεδονικός Αμισιανών 1-5

Μ.Α. Φιλίππων-Άρης Ζυγού 0-4

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Α.Ο. Ποταμιάς 1-3

 

Βαθμολογία

Ενωση Παγ. Δρυάδας 19-10 19

Αρης Ζυγού 20-8 17

Μακεδονικός Αμισιανών 25-8 16

Δόξα Αμυγδαλεώνα 24-12 16

Ασπίδα Πολυστύλου 17-12 13

Χελιδόνια 10-13 10

ΑΟ Ποταμιάς 14-18 9

Μ. Α Ορφανίου 13-25 7

Ατρόμητος Ακροβουνίου 8-21 3

Μ. Α Φιλίππων 6-27

 

 

 

 

 

*Β` κατηγορία -1ος όμιλος- 8η αγωνιστική

Παράδεισος-Άρης Πηγών 0-3 α.α.

Αετός Ερατεινού-Ποντιακός Ποντολιβάδου 1-1

Καβάλα 2004-Πανιώνιος Ξεριά 1-3

Φάρος Μαριών-Φίλιπποι Καβάλας 3-0 α.α.

Ρεπό: Ατρόμητος Λεκάνης

Βαθμολογία

Αετός Ερατεινού (17-7) 19

Άρης Πηγών (19-7) 16

Πανιώνιος Ξεριά (14-8) 15

Καβάλα 2004 (17-12) 11

Φάρος Μαριών (11-13) 9

Φίλιπποι Καβάλας (10-10) 8

Ποντιακός Ποντολιβάδου (9-11) 8

Ατρόμητος Λεκάνης (7-12) 4

Παράδεισος — –

*Αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα ο Παράδεισος.

 

 

*Β` κατηγορία- 2ος όμιλος- 8η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 1-0

Φρίξος Πλατανότοπου-Οι Λύκοι 4-2

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Μ.Α. Μεσορόπης 3-2

Ελπίδα Κρυονερίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 1-1

Ρεπό: Φρίξος Ελευθερούπολης

Βαθμολογία

ΑΟ Ελαιοχωρίου 16-5 17

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 29-13 16

Φρίξος Ελευθερούπολης 14-10 14

Φρίξος Πλατανοτόπου 28-16 12

Ελπίδα Κρυονερίου 12-10 10

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 10-18 7

Μ. Α Μεσορόπης 12-23 6

Κεραυνός Καλλιράχης 10-21 6

Οι Λύκοι 5-21

Έναν μηδενισμό και μείον 2 βαθμούς οι Λύκοι

 

 

*Γ` Εθνική: Βαθμολογία (7η αγωνιστική)

Βυζάντιο (8-2) 17

Πανσερραϊκός (13-3) 15

Διγενής Λακκώματος (19-7) 14

Αγροτικός Αστέρας (9-4) 14

Νέστος Χρυσούπολης (8-5) 11

Έβρος Σουφλίου (8-6) 11

Άρης Ακροποτάμου (10-10) 11

Ηρακλής Αμπελοκήπων (7-7) 10

Κιλκισιακός (5-4) 9

Εθνικός Σιδηροκάστρου (9-11) 8

Μουδανιά (5-7) 7

Δόξα Πετρούσας (2-3) 7

Εθνικός Αγιονερίου (4-14) 6

Ορφέας Ελευθερούπολης (3-8) 4

Μακεδονικός (2-10) 2

ΠΑΟ Κοσμίου (3-14) 2

Επόμενη αγωνιστική (8η, 24/11)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Κοσμίου

Εθνικός Αγιονερίου – Ορφέας Ελευθερούπολης

Έβρος Σουφλίου – Δόξα Πετρούσας

Αρης Ακροποτάμου – Μουδανιά

Πανσερραϊκός – Μακεδονικός

Διγενής Λακκώματος – Νέστος Χρυσούπολης

Αγροτικός Αστέρας – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Κιλκισιακός

 

*2ος όμιλος- Β` Εθνική

Σάββατο (16/11)

Δόξα Δράμας-Ζάκυνθος 0-1

(54′ Σκαθαρούδης)

Η Ζάκυνθος στο 63′ είχε δοκάρι με τον Όττα, ενώ στο 76′ αποβλήθηκε ο Τορεζάνι της Ζακύνθου.

Δόξα Δράμας: Δαύκος, Στεργιανός, Κυριακίδης, Μιλένκοβιτς, Λιαπάκης (43′ λ.τρ. Κίκοφ), Βλασόπουλος, Ρούτσης (60′ Διαμαντόπουλος), Χιντασέλι, Κάσσος, Ετόφ, Στόικος.

Ζάκυνθος: Ξενοδόχοφ, Φωτιάς, Μπίρης, Αποστόλου, Κυριακίδης, Τορεζάνι, Όττα (80′ Πέρελμαν), Ψαρρής, Σκαθαρούδης (68′ λ.τρ. Κωτάκης), Σολφερίνο.

Κυριακή (17/11)

Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-2

(61′ Παρμαξίδης-29′ Χλωρός, 44′ Μπουντούρης)

Απόλλων Καλαμαριάς: Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Αλμπάνης, Κισκαμπάνης, Ορφανός, Μωυσίδης (80′ Πασιαλής), Παρμαξίδης, Παντελιάδης, Ναλμπάντης (76′ Γκουγκουλιάς), Αθανασιάδης, Δρόσος (48′ Βλάχος).

Αναγέννηση Καρδίτσας: Σιαράβας, Γκουγκούδης, Δημόπουλος, Κουκούλης, Ρόβας (67′ Οικονόμου), Καραχάλιος (85′ Χατζηρίζος), Γήτας, Γεωργακόπουλος, Μπουντούρης, Μπιντέλης, Χλωρός (83′ Κρανιώτης).

Πιερικός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-1

(8′ Χαρμάνας)

Πιερικός: Παπατολίκας, Αθανασίου, Νικολίτσης (77′ Αποστολίδης), Ντόικιτς, Ιασωνίδης, Σερέτης, Καθάριος, Γ. Ιορδανίδης, Μανίκας, Στεφανίδης (67′ Τσιρλίδης), Κέρι (54′ Κέρι).

Αναγέννηση Γιαννιτσών: Κραβαρίτης, Στεργίδης, Μπαργκά, Κάρταλ, Καράμπελας (67′ Μπαξεβάνος), Μοσχάκης, Ιβανίδης, Παλάσκας, Κουρούπης, Χαρμάνας (60′ Αναστασίου), Χατζόγλου (83′ Γιανκούλιτσα).

Κέρκυρα-Αιγινιακός 1-3

(31′ Σουάνης-17′ Γεωργίου, 52′ Χατζής, 55′ Σίκιμιτς)

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς (59′ Κόντος), Σουάνης, Γκόμες, Ραπτάκης, Μπαλντοβαλίεφ, Ανδρεόπουλος, Σίμιτς (59′ Βλάχος), Κουτσόπουλος

Αγιγινιακός: Τόλιος, Φαμπίνιο, Σίμικιτς, Χατζής, Κιβρακίδης, Γιαζιτζόγλου, Τσουρλίνοφ, Λιόλιος, Πέντα, Σαμαράς, Γεωργίου (62′ Καρακατσάνης).

Εθνικός Γαζώρου-Βατανιακός 1-0

(53′ πεν. Γαϊδαρτζής)

Στο 70’΄αποβλήθηκε ο Σρντιτς του Εθνικού Γαζώρου και στο 90′ ο Γιαπιτζής του Βατανιακού.

Εθνικός Γαζώρου: Μέλκας, Κουκόλης, Μερισιώτης, Δέντσας, Τζούριτς, Χατζηδημητρίου, Κωνσταντινίδης (63′ Κωφοκώτσιος), Γαϊδαρτζής, Σκέριαντ (39′ Σρντιτς), Τσουβαλτζίδης (89′ Παναγιωτίδης), Ναστέφσκι.

Βατανιακός: Βλάχος, Κολαξίδης, Κοτσιόπουλος, Γιαπιτζής, Ταντάρης, Γιαξής (92′ Φουλίδης), Κουλίδης, Λαζαρίδης, Κυππαρίσης, Ποτουρίδης (65′ Μίλιεβιτς), Γιαννούλης (82′ λ.τρ. Κατσαρός).

 

Δευτέρα (18/11)

Τύρναβος-Ηρακλής (18.00, OTE TV)

Βαθμολογία

1. Κέρκυρα 21

2. Νίκη Βόλου 19

3. Αναγέννηση Καρδίτσας 15

4. Εθνικός Γαζώρου 14

————————————————-

5. Απόλλων Καλαμαριάς 13

6. Ζάκυνθος 12

7. Αιγινιακός 11

8. Τύρναβος 10

9. Αναγέννηση Γιαννιτσών 8

10. Ηρακλής 8

11. Πιερικός 6

————————————————-

12. Δόξα Δράμας 6

13. Βατανιακός 5

14. Καβάλα 5

 

 

 

Διαβάστε επίσης