Α` κατηγορία ΕΠΣΚ: Η ΑΕΚ σε δύσκολη έδρα, στο Χρυσοχώρι ο Κεραυνός



Επαναρχίζει η Α ` κατηγορία με τον πρωτοπόρο Κεραυνός Πέρνης να παίζει εκτός έδρας με τον Απόλλων Χρυσοχωρίου έχοντας τον πρώτο λόγο για τους τρεις βαθμούς.

Από εκεί και πέρα δύσκολη αποστολή έχει η ΑΕΚ που θα παίξει μέσα στα Λιμενάρια που πάντως δεν έχουν βαθμολογικό κίνητρο.   Στη μάχη της παραμονής τα δύσκολα για τον Εθνικό Ν. Κ που υποδέχεται το φιναλίστ του Κυπέλλου Βύρωνα Καβάλας. Δεν έχει εύκολο έργο και το Χαλκερό που φιλοξενεί τη Δόξα Θεολόγου.   Επίσης και η Νέα Καρβάλη που θα παίξει στην Πέραμο με τον τοπικό Βρασίδα.

Στους Αντιφιλίππους έχουμε το ντέρμπι του Δήμου Παγγαίου ανάμεσα στον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο και στον Ορφέα χωρίς όμως βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Αναλυτικά το πρόγραμμα.

Κυριακή 16.30

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- ΑΕΚ(14.30)

Πέραμος: Βρασίδας Ν. Π- Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Χρυσοχώρι: Απόλλων Χρυσοχωρίου- Κεραυνός Πέρνης

Αντιφίλιπποι: Μ. Α Αντιφιλίππων- Ορφέας Ελευθερούπολης

Νέα Καρυά: Εθνικός Νέας Καρυάς- Βύρων Καβάλας (16.00)

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Δόξα Θεολόγου(16.00)

Ηρακλής Καβάλας- Φρίξος Πλατανοτόπου 0-3 χωρίς αγώνα

Βαθμολογία: Κεραυνός Πέρνης 56, ΑΕΚ 54, Βύρων Καβάλας 47, Βρασίδας Ν. Π 36, Αναγέννηση Λιμεναρίων 35, Δόξα Θεολόγου 35, Ορφέας Ελ 34, Μ. Α Αντιφιλίππων 33, Φρίξος Πλατανοτόπου 28, Νέα Καρβάλη 26, Εθνικός Νέας Καρυάς 23, Ατρόμητος Χαλκερού 22, Απόλλων Χρυσοχωρίου 6.

Β` κατηγορία- 1ος όμιλος

Κυριακή 11.00

Αίας Παναγίας- ΑΟ Ποταμιάς

ΠΑΟΚ Καβάλας- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Πανιώνιος Ξεριάς- Αρης Πρίνου

Μυρμιδόνες- Αρης Πηγών

Κεραυνός Καλλιράχης- Μαίανδρος Γέροντας

Ατρόμητος Λεκάνης- Ολυμπιακός Καβάλας

Ποσειδώνας- Θεαγένης Θάσου

Βαθμολογία: Ατρόμητος Πηγών 52, Θεαγένης 44, Ολυμπιακός Καβάλας 43, Ποσειδώνας 35, Αρης Πρίνου 34, Ποταμιά 31, ΠΑΟΚ Καβάλας 28,  Πανιώνιος Ξεριάς 28, Μυρμιδόνες 26, Κεραυνός Καλλιράχης 23, Ποντιακός Ποντολιβάδου 21, Ατρόμητος Λεκάνης 20, Μαίανδρος Γέροντας 15, Παναγία 12.

Θεαγένης και Αρης Πρίνου έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

2ος όμιλος Β` κατηγορία;

Σάββατο 16.30

ΑΟ Κάρυανης- Κεραυνός Ελευθερών

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος- Ασπίδα Πολυστύλου

Αρης Ζυγού- Μ. Α Φιλίππων

Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου- Αστέρας Φωλιάς

Κεραυνός Κρηνίδων- Μακεδονικός Αμισιανών

ΑΟ Ελαιοχωρίου- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Κυριακή 16.30

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Μ. Α Ορφανίου

Βαθμολογία:  Κεραυνός Κρηνίδων 58, Μ. Α Φιλίππων 49, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 43, Κεραυνός Ελευθερών 40, Παγγαιϊκός 35, Δόξα Αμυγδαλεώνα 34, Αστέρας Φωλιάς 32, Αρης Ζυγού 26, Μ. Α Ορφανίου 23, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 20, ΑΟ Κάρυανης 20, Μακεδονικός Αμισιανών 16, Ασπίδα Πολυστύλου 9, ΑΟ Ελαιοχωρίου 5.

Μ. Α Ορφανίου και Μακεδονικός Αμισιανών έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

Γ` κατηγορία

Όμιλος ανόδου

Κυριακή 16.30

Κεραμωτή- Ηρακλής Μυρτοφύτου

ΑΕ Πιερέων- Καβάλα 2004

Βαθμολογία: Κεραμωτή 59 , Καβάλα 2004 50, Ηρακλής Μυρτοφύτου 45, ΑΕ Πιερέων 45.

Όμιλος διάκρισης

Κυριακή 16.30

Αρης Ακροποτάμου- Παγγαίο

Αγιος Λουκάς- Ατρόμητος Ακροβουνίου

Φάρος Μαριών- Ελπίδες(Κυριακή 11.00)

Βαθμολογία:  Αγιος Λουκάς 44, Ατρόμητος Ακροβουνίου 37, Φάρος Μαριών 31, Αρης Ακροποτάμου 24, Παγγαίο 19, Λύκοι 10, Ελπίδες 8. Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.

eXTReMe Tracker