Α` κατηγορία: Στην Ελευθερούπολη παίζει το Χαλκερό την παραμονή του



Στην Ελευθερούπολη θα διεξαχθεί το πιο σημαντικό παιχνίδι της αγωνιστικής όπου ο Ορφέας υποδέχεται τον Ατρόμητο Χαλκερού που παίζει την παραμονή του στην κατηγορία.

Μάλλον δε βολεύεται και με την ισοπαλία η ομάδα του Γιάννη Κοπανάκη.

Την ίδια ώρα ο πρωτοπόρος Κεραυνός Πέρνης στο γειτονικό ντέρμπι φιλοξενεί τον Εθνικό Νέας Καρυάς που επίσης καίγεται για βαθμούς στη μάχη της παραμονής.

Στο Βερούλειο η ΑΕΚ υποδέχεται τον Μ. Α Αντιφιλίππων που δεν έχει βαθμολογικό κίνητρο.

Η Καρβάλη θέλει μόνο νίκη στην έδρα της με τον Απόλλωνα Χρυσοχωρίου που βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα  ενώ στα Λιμενάρια η Αναγέννηση και ο Βρασίδας έχουν ξεμείνει από κίνητρο και θα παίξουν ελεύθερα μεταξύ τους.   Στον Πλατανότοπο ο Φρίξος με νίκη επί της Δόξας Θεολόγου σφραγίζει την παραμονή του. Η Δόξα είναι βαθμολογικά αδιάφορη.

Ο Βύρων θα πάρει τους 3 βαθμούς χωρίς αγώνα με τον Ηρακλή Καβάλας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία.

Κυριακή 17.00

Ελευθερούπολη: Ορφέας Ελ- Ατρόμητος Χαλκερού

Βερούλειο: ΑΕΚ- Μ. Α Αντιφιλίππων

Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Απόλλων Χρυσοχωρίου

Πέρνη: Κεραυνός Πέρνης- Εθνικός Νέας Καρυάς

Λιμενάρια(15.00): Αναγέννηση Λιμεναρίων- Βρασίδας Νέας Περάμου

Βύρων- Ηρακλής Καβάλας 3-0 χωρίς αγώνα

Πλατανότοπος(13.45) : Φρίξος Πλατανοτόπου- Δόξα Θεολόγου

Βαθμολογία: Κεραυνός Πέρνης 59, ΑΕΚ 57, Βύρωνας 47, Βρασίδας Ν. Π 39, Ορφέας Ελ 38,  Αναγέννηση Λιμεναρίων 35, Δόξα Θεολόγου 35, Μ. Α Αντιφιλίππων 34, Φρίξος Πλατανοτόπου 31, Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 26, Εθνικός Νέας Καρυάς 26, Ατρόμητος Χαλκερού 25, Απόλλων Χρυσοχωρίου 6. Δε συμμετέχει ο Ηρακλής Καβάλας.

Β` κατηγορία- 1ος όμιλος

Κυριακή 11.00

ΑΟ Ποταμιά- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Αρης Πρίνου- Αίας Παναγίας

Αρης Πηγών- ΠΑΟΚ Καβάλας

Μαίανδρος Γέροντας- Πανιώνιος Ξεριάς

Ολυμπιακός Καβάλας- Μυρμιδόνες

Ποσειδώνας- Κεραυνός Καλλιράχης

Κυριακή 17.00: Θεαγένης- Ατρόμητος Λεκάνης

Βαθμολογία:  Αρης Πηγών 55, Θεαγένης 45, Ολυμπιακός Καβάλας 44, Ποσειδώνας 36, Αρης Πρίνου 34, Ποταμιά 31, Πανιώνιος Ξεριάς 31, ΠΑΟΚ Καβάλας 28, Κεραυνός Καλλιράχης 26, Ποντιακός Ποντολιβάδου 24, Ατρόμητος Λεκάνης 21, Μαίανδρος Γέροντας 15, Αίας Παναγίας 15.

Β` κατηγορία- 2ος όμιλος

Σάββατο 17.00

Ασπίδα Πολυστύλου- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Κεραυνός Ελευθερών- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Μ. Α Φιλίππων- ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μ. Α Ορφανίου- ΑΟ Κάρυανης

Αστέρας Φωλιάς- Αρης Ζυγού

Κεραυνός Κρηνίδων- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Μακεδονικός Αμισιανών- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου

Βαθμολογία: Κεραυνός Κρηνίδων 61, Μ. Α Φιλίππων 52,  Βυζάντιο 43, Κεραυνός Ελευθερών 43, Δόξα Αμυγδαλεώνα 37, Αστέρας Φωλιάς 35, Παγγαιϊκός 35, Αρης Ζυγού 26, Μ. Α Ορφανίου 24, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 21, ΑΟ Κάρυανης 20, Μακεδονικός Αμισιανών 19, Ασπίδα Πολυστύλου 12, ΑΟ Ελαιοχωρίου 5.

Γ` κατηγορία ΕΠΣΚ

Σάββατο 17.00: Αγιος Λουκάς- Αρης Ακροποτάμου

Κυριακή 11.30: Λύκοι- Φάρος Μαριών

Κυριακή 17.00

Καβάλα 2004- Κεραμωτή

ΑΕ Πιερέων- Ηρακλής Μυρτοφύτου

Ελπίδες- Παγγαίο

Βαθμολογία όμιλος ανόδου: Κεραμωτή 62, Καβάλα 2004 53, Ηρακλής Μυρτοφύτου 45, ΑΕ Πιερέων  45.

Βαθμολογία διάκρισης:  Αγιος Λουκάς 47, Ατρόμητος Ακροβουνίου 40, Φάρος Μαριών 34, Αρης Ακροποτάμου 27, Παγγαίο 19, Λύκοι 10, Ελπίδες 8. Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.

 


MANBIZ
eXTReMe Tracker