Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (Γ’ Εθνική – ΕΠΣΚ)



Γ` Εθνική αποτελέσματα- τελική βαθμολογία

ΑΕ Διδυμοτείχου – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Άρης Αβάτου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-3
Δόξα Προσκυνητών – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 3-1
Ελπίδα Σκουτάρεως – Ορφέας Ξάνθης 0-1
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Καβάλα 0-2

Βαθμολογία

  1. Απόλλων Παραλιμνίου 48 (Πρωταθλητής) 38-13

———————————————————————–

  1. Αετός Ορφανού 42 35-25
  2. ΑΟ Καβάλα 41 35-19
  3. Ελπίδα Σκουτάρεως 39 31-19
  4. Νέστος Χρυσούπολης 32 23-16
  5. Άρης Αβάτου 32 21-17
  6. Ορφέας Ξάνθης 32 30-25

—————————————————————————

  1. ΑΕ Διδυμοτείχου 31 (Υποβιβάστηκε) 18-22
  2. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21 (Υποβιβάστηκε) 18-32
  3. Δόξα Προσκυνητών 20 (Υποβιβάστηκε) 23-36
  4. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 19 (Υποβιβάστηκε) 18-40
  5. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 10 (Υποβιβάστηκε) 14-4

Α` κατηγορία

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- ΑΕΚ 1-3

Πέραμος: Βρασίδας Ν. Π- Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 5-1

Χρυσοχώρι: Απόλλων Χρυσοχωρίου- Κεραυνός Πέρνης 0-6

Αντιφίλιπποι: Μ. Α Αντιφιλίππων- Ορφέας Ελευθερούπολης 0-0

Νέα Καρυά: Εθνικός Νέας Καρυάς- Βύρων Καβάλας  2-1

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Δόξα Θεολόγου 2-1

Ηρακλής Καβάλας- Φρίξος Πλατανοτόπου 0-3 χωρίς αγώνα

 

Βαθμολογία

 

Κεραυνός Πέρνης 59

ΑΕΚ 57

Βύρωνας Καβάλας 47

Βρασίδας Ν. Π 39

Αναγέννηση Λιμεναρίων 35

Δόξα Θεολόγου 35

Ορφέας λ 35

Μ. Α Αντιφιλίππων 34

Φρίξος Πλατανοτόπου 31

Νέα Καρβάλη 26

Εθνικός Ν. Κ 26

Ατρόμητος Χαλκερού 25

Απόλλων Χρυσοχωρίου 6

Δε συμμετέχει ο  Ηρακλής Καβάλας

Από ένα παιχνίδι λιγότερο Ορφέας και Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Β` κατηγορία- 1ος όμιλος

 

Αίας Παναγίας- ΑΟ Ποταμιάς 3-2

ΠΑΟΚ Καβάλας- Ποντιακός Ποντολιβάδου 1-2

Πανιώνιος Ξεριάς- Αρης Πρίνου 4-2

Μυρμιδόνες- Αρης Πηγών 1-3

Κεραυνός Καλλιράχης- Μαίανδρος Γέροντας 2-1

Ατρόμητος Λεκάνης- Ολυμπιακός Καβάλας 1-1

Ποσειδώνας- Θεαγένης Θάσου  1-1

 

Βαθμολογία

 

Αρης Πηγών  55

Θεαγένης 45

Ολυμπιακός Καβάλας 44

Ποσειδώνας 36

Αρης Πρίνου 34

Ποταμιάς 31

Πανιώνιος Ξεριάς 31

ΠΑΟΚ Καβάλας 28

Κεραυνός Καλλιράχης 26

Ποντιακός Ποντολιβάδου 24

Ατρόμητος Λεκάνης 21

Μαίανδρος Γέροντας 15

Παναγία 15

Από ένα παιχνίδι λιγότερο Θεαγένης και Αρης Πρίνου

 

 

2ος όμιλος Β` κατηγορία

 

ΑΟ Κάρυανης- Κεραυνός Ελευθερών 1-3

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος- Ασπίδα Πολυστύλου 1-2

Αρης Ζυγού- Μ. Α Φιλίππων 0-3

Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου- Αστέρας Φωλιάς 0-2

Κεραυνός Κρηνίδων- Μακεδονικός Αμισιανών 3-0

ΑΟ Ελαιοχωρίου- Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-3

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Μ. Α Ορφανίου 1-1

 

Βαθμολογία

 

Κεραυνός Κρηνίδων  61

Μ. Α Φιλίππων 52

Βυζάντιο 43

Κεραυνός Ελευθερών 43

Δόξα Αμυγδαλεώνα 37

Αστέρας Φωλιάς 35

Παγγαιϊκός 35

Αρης Ζυγού 26

Μ. Α Ορφανίου 24

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 21

ΑΟ Κάρυανης 20

Μακεδονικός Αμισιανών 16

Ασπίδα Πολυστύλου 12

ΑΟ Ελαιοχωρίου 5

Ορφάνι και Αμισιανά από ένα παιχνίδι λιγότερο.

Μ. Α Ορφανίου και Μακεδονικός Αμισιανών έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Γ` κατηγορία

 

Όμιλος ανόδου

Κεραμωτή- Ηρακλής Μυρτοφύτου 3-0

ΑΕ Πιερέων- Καβάλα 2004 2-3

Βαθμολογία: Κεραμωτή 62, Καβάλα 2004 53 , Ηρακλής Μυρτοφύτου 45, ΑΕ Πιερέων 45.

 

Όμιλος διάκρισης

 

Αρης Ακροποτάμου- Παγγαίο 4-1

Αγιος Λουκάς- Ατρόμητος Ακροβουνίου 1-0

Φάρος Μαριών- Ελπίδες 2-1

Βαθμολογία:  Αγιος Λουκάς 47, Ατρόμητος Ακροβουνίου 37, Φάρος Μαριών 34, Αρης Ακροποτάμου 27, Παγγαίο 19, Λύκοι 10, Ελπίδες 8. Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.

 

 

eXTReMe Tracker