Πρωταθλητής ο Κεραυνός Πέρνης – Σώθηκε ο Ατρόμητος Χαλκερού



Α` κατηγορία ΕΠΣΚ 

Αντιφίλιπποι: Μ. Α Αντιφιλίππων- Βρασίδας Ν. Π 1-2

Χρυσοχώρι: Απόλλων Χρυσοχωρίου- Εθνικός Νέας Καρυάς 1-2

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Ατρόμητος Χαλκερού 0-2

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Ηρακλής Καβάλας 3-0 χωρίς αγώνα

Πέρνη: Κεραυνός Πέρνης- Δόξα Θεολόγου  4-2

Χαλκερό: Βύρων- Ορφέας Ελευθερούπολης 2-4

Κωτσάλου: ΑΕΚ- Φρίξος Πλατανοτόπου 1-1

 

Βαθμολογία

1)Κεραυνός Πέρνης 68

2)ΑΕΚ 62

3)Βύρων Καβάλας 53

4)Βρασίδας Ν. Π 45

5)Ορφέας Ελ 42

6)Αναγέννηση Λιμεναρίων 38

7)Μ. Α Αντιφιλίππων 37

8)Φρίξος Πλατανοτόπου 36

9) Δόξα Θεολόγου 35

10)Καρβάλη 35

11) Ατρόμητος Χαλκερού 32

12)Εθνικός Νέας Καρυάς 29

13) Απόλλων Χρυσοχωρίου 6

14) Ηρακλής Καβάλα δε συμμετέχει

 

Β` κατηγορία- 1ος όμιλος

ΑΟ Ποταμιάς- Αρης Πηγών 0-0

Μαίανδρος Γέροντας- Αρης Πρίνου 2-0

Ολυμπιακός Καβάλας- Ποντιακός Ποντολιβάδου 3-0

Ποσειδώνας- Αίας Παναγίας δ.δ

Θεαγένης- ΠΑΟΚ 5-1

Ατρόμητος Λεκάνης- Πανιώνιος Ξεριάς 3-2

Κεραυνός Καλλιράχης- Μυρμιδόνες 4-1

 

Βαθμολογία

1)Αρης Πηγών 61

2)Θεαγένης 54

3) Ολυμπιακός Καβάλας 50

4)Ποσειδώνας 39

5)Αρης Πρίνου 38

6)Ποταμιά 33

7)Κεραυνός Καλλιράχης 32

8)Πανιώνιος Ξεριάς 31

9) Μυρμιδόνες 29

10) ΠΑΟΚ Καβάλας 28

11)Ατρόμητος Λεκάνης 27

12)Ποντιακός Ποντολιβάδου 25

13)Μαίανδρος Γέροντας 22

14) Παναγία 17

Από ένα παιχνίδι λιγότερο ο Ποσειδώνας και η Παναγία.

 

Β` κατηγορία- 2ος όμιλος

Ασπίδα Πολυστύλου- Μ. Α Φιλίππων 0-3

Μ. Α Ορφανίου- Κεραυνός Ελευθερών 0-2

Αστέρας Φωλιάς- Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-0

Κεραυνός Κρηνίδων- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-1

Μακεδονικός Αμισιανών- ΑΟ Ελαιοχωρίου 5-2

Παγγαιϊκός- ΑΟ Κάρυανης 2-0

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Αρης Ζυγού  0-4

 

Βαθμολογία

1)Κεραυνός Κρηνίδων 66

2)Μ. Α Φιλίππων 61

3) Βυζάντιο 50

4)Κεραυνός Ελευθερών 49

5) Αστέρας Φωλιάς 44

6)Παγγαιϊκός 41

7) Δόξα Αμυγδαλεώνα 40

8) Αρης Ζυγού 30

9) Μακεδονικός Αμισιανών 26

10) Μ. Α Ορφανίου 25

11) ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 22

12) ΑΟ Κάρυανης 21

13) Ασπίδα Πολυστύλου 12

14)ΑΟ Ελαιοχωρίου 5

.

Γ` κατηγορία

Όμιλος ανόδου

Ηρακλής Μυρτοφύτου- Κεραμωτή 1-3

Καβάλα 2004- ΑΕ Πιερέων 3-1

Βαθμολογία:

Κεραμωτή 71

Καβάλα 2004 59

ΑΕ Πιερέων 48

Ηρακλής Μυρτοφύτου 45.

 

Όμιλος διάκρισης

Ελπίδες- Αγιος Λουκάς 0-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου- Λύκοι 6-1

Αρης Ακροποτάμου- Φάρος Μαριών 2-1

 

Βαθμολογία:

Αγιος Λουκάς 51

Ατρόμητος Ακροβουνίου 41

Φάρος Μαριών 38

Αρης Ακροποτάμου 31

Παγγαίο 22

Ελπίδες 14

Λύκοι 11

Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.

 

 

eXTReMe Tracker