• 18 Μαΐου 2024,

Έβρος Σουφλίου- ΑΟΚ 1-3: Ποδαρικό με το δεξί, πολύ καλός για 45 λεπτά

Σουφλί(ανταπόκριση)

Ο ΑΟΚ θα μπορούσε από το πρώτο ημίχρονο, βάση ευκαιριών να προηγηθεί ακόμη και με 5-1. Τελικά στο β` μέρος, καθάρισε το παιχνίδι λίγο πριν το τέλος, με το γκολ, που πέτυχε ο Χάρης Παππάς. Ο Παππάς σκόραρε στην επανεμφάνιση του μετά από πολύ καιρό, όπως και ο Αλέξης Μπρατσιάνι.

Στα πρώτα 45 λεπτά, η διαφορά ανάμεσα στις δυο ομάδες, ήταν πολύ μεγάλη. Στην επανάληψη ο ΑΟΚ ήταν μέτριος. Γενικά έπεσε στον τερματοφύλακα Μπινόπουλο, που ήταν εξαιρετικός.

Ο Γιώργος Γουνελάς ξεκίνησε με τερματοφύλακα τον Νάσο Αθανασίου και πλάγιους μπακ τους Μπαντάνη- Σταματόπουλο. Δυο στόπερ Μπάτζιο και Τουμανίδη. Στη μεσαία γραμμή τους Γ. Παπαδόπουλο, Δέντσα και Παληγεώργο. Πλάγιους επιθετικούς το Δουμάνη και τον Πτηνόπουλο. Στην κορυφή της επίθεσης τον Μπρατσιάνι, που αγωνίστηκε για 64 λεπτά, βασικός.

3’ Μόνος ο Δουμάνης, ο Μπινόπουλος επεμβαίνει σωτήρια

7’ Ο Πτηνόπουλος με σουτ έκανε το 0-1.

13’ Σέντρα από τον Μπαντάνη για τον ΑΟΚ , ο Μπρατσιάνι με κεφαλιά κάνει το 0-2.

22’ Σουτ του Μπαντάνη, σώζει με τα πόδια ο Μπινόπουλος.

30’ Πάσα από τον Ζυγκερίδη στο Χιζανασβίλι, σουτ απόκρουση του Αθανασίου, νέο σουτ από τον Ευφραιμίδη στα σώματα αμυντικών της Καβάλας.

32’ Δυνατό σουτ από τον Γρ. Παπαδόπουλο, σε κόρνερ ο Μπινόπουλος.

41’ Ο Λειβαδιώτης με σουτ μειώνει σε 1-2 και ο Έβρος μπαίνει λίγο πριν το φινάλε του Α` μέρους στο παιχνίδι.

44’ Δύο φορές ο Μπρατσιάνι με σουτ δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

66’ Δυνατό σουτ του Ευφραιμίδη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου.

78’ Μόνος ο Παππάς δεν μπορεί να νικήσει τον εξαιρετικό Μπινόπουλο.

82’ Κόρνερ από τον Μεμέτ Εμρέ, προβολή του Ζυγκερίδη φεύγει λίγο άουτ.

85΄Ο Παππάς με σουτ μέσα από την περιοχή θα πραγματοποιήσει το 1-3.

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Δρακίδης, Σαμουρκασίδης, Καρακασίδης (Θράκης).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Δ. Χατνάκης): Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Λειβαδιώτης, Χατζάκος, Λίτσιος, Δραγανίδης, Μεμέτ Εμρέ, Ευφραιμίδης, Μερτίκας. Χιζανασβίλι (68’ Ναθαναηλίδης), Ζυγκερίδης.

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Γ. Γουνελάς): Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μπαντάνης, Τουμανίδης, Δέντσας, Παληγεώργος, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος, Δουμάνης(85` Δελής), Παπαδόπουλος Γρ. (68’ Παππάς), Μπρατσιάνι (64’ Ασημάκης).