Α` κατηγορία: Ένα βαθμό χρειάζεται ο Ατρόμητος Χαλκερού στα Λιμενάρια



Ενδιαφέρον μόνο στη μάχη της παραμονής, στην τελευταία αγωνιστική της Α` κατηγορίας.

Ο Ατρόμητος Χαλκερού κρατάει την τύχη στα χέρια του αφού παίζει στα Λιμενάρια και χρειάζεται ένα βαθμό για να παραμείνει στην κατηγορία.

Ο Εθνικός Νέας Καρυάς θα παίξει στο Χρυσοχώρι αλλά πλέον περιμένει ένα θαύμα για να μείνει στην κατηγορία.  Μόνο αν χάσει το Χαλκερό στα Λιμενάρια, ο Εθνικός θα μείνει στην Α`.

Σε επίπεδο κορυφής τα πάντα έχουν κριθεί από την προηγούμενη αγωνιστική όπου ο Κεραυνός Πέρνης είναι σίγουρος πρωταθλητής και ετοιμάζει φιέστα για το εντός έδρας παιχνίδι με τη Δόξα Θεολόγου.   Η ΑΕΚ κλείνει τη χρονιά με παιχνίδι στο γήπεδο του Κωτσάλου κόντρα στον Φρίξο Πλατανοτόπου.  Ο Βύρων που είναι σίγουρος τρίτος θα παίξει στο Χαλκερό με τον Ορφέα Ελευθερούπολης. Ο Βρασίδας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα των Αντιφιλίππων και θέλει να παραμείνει στην τέταρτη θέση. Η Καρβάλη θα πάρει τρεις βαθμούς με τον Ηρακλή Καβάλας  ενώ ήδη έχει εξασφαλίσει την παραμονή της με την εκτός έδρας νίκη την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην ομάδα του Εθνικού Νέας Καρυάς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής στην Α` κατηγορία.

Κυριακή 17.30

Αντιφίλιπποι: Μ. Α Αντιφιλίππων- Βρασίδας Ν. Π

Χρυσοχώρι: Απόλλων Χρυσοχωρίου- Εθνικός Νέας Καρυάς

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Ατρόμητος Χαλκερού

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Ηρακλής Καβάλας 3-0 χωρίς αγώνα

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Ατρόμητος Χαλκερού

Πέρνη: Κεραυνός Πέρνης- Δόξα Θεολόγου(17.00)

Σάββατο 17. 30

Χαλκερό: Βύρων- Ορφέας Ελευθερούπολης

Κωτσάλου: ΑΕΚ- Φρίξος Πλατανοτόπου

Βαθμολογία

1)Κεραυνός Πέρνης 65(πρωταθλητής)

2)ΑΕΚ 61

3)Βύρων Καβάλας 53

4)Βρασίδας Ν. Π 42

5)Ορφέας Ελ 39

6)Αναγέννηση Λιμεναρίων 38

7)Μ. Α Αντιφιλίππων 37

8) Δόξα Θεολόγου 35

9) Φρίξος Πλατανοτόπου 35

10)Καρβάλη 32

11) Ατρόμητος Χαλκερού 29

12)Εθνικός Νέας Καρυάς 26

13) Απόλλων Χρυσοχωρίου 6

14) Ηρακλής Καβάλα δε συμμετέχει

 

Β` κατηγορία- 1ος όμιλος

Τα πάντα έχουν κριθεί στην κορυφή αφού ο Αρης Πηγών είναι πρωταθλητής ενώ επιστρέφει στην Α` κατηγορία και η ομάδα του Θεαγένη. Οπότε η Θάσος στη νέα αγωνιστική περίοδο στην Α` κατηγορία θα έχει τρεις ομάδες(Θεαγένης, Λιμενάρια, Δόξα Θεολόγου).

Το πρόγραμμα των αγώνων

Κυριακή 11.00

ΑΟ Ποταμιάς- Αρης Πηγών(12.00)

Μαίανδρος Γέροντας- Αρης Πρίνου

Ολυμπιακός Καβάλας- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Ποσειδώνας- Αίας Παναγίας

Θεαγένης- ΠΑΟΚ (12.00)

Ατρόμητος Λεκάνης- Πανιώνιος Ξεριάς

Κεραυνός Καλλιράχης- Μυρμιδόνες(11.15)

Βαθμολογία: 1)Αρης Πηγών 60, 2)Θεαγένης 51, 3)Ολυμπιακός Καβάλας 47, 4)  Ποσειδώνας 39, 5) Αρης Πρίνου 38, 6)Ποταμιά 32 7)Πανιώνιος Ξεριάς 31, 8) Μυρμιδόνες 29,  9)Κεραυνός Καλλιράχης 29, 10)ΠΑΟΚ Καβάλας 28, 11) Ποντιακός Ποντολιβάδου 25, 12)  Ατρόμητος Λεκάνης 24, 13) Γέροντας 19, 14)Παναγία 17.

Β` κατηγορία- 2ος όμιλος

Και εδώ τα πάντα έχει ξεκαθαρίσει η κορυφή. Ο Κεραυνός Κρηνίδων είναι πρωταθλητής και επιστρέφει μετά από 1 χρόνο στην Α` κατηγορία ενώ ο Μ. Α Φιλίππων και μαθηματικά έχει εξασφαλίσει τη 2η θέση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της προτελευταίας αγωνιστικής.

Σάββατο 17.30

Ασπίδα Πολυστύλου- Μ. Α Φιλίππων

Μ. Α Ορφανίου- Κεραυνός Ελευθερών

Αστέρας Φωλιάς- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Κεραυνός Κρηνίδων- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Μακεδονικός Αμισιανών- ΑΟ Ελαιοχωρίου

Παγγαιϊκός- ΑΟ Κάρυανης

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Αρης Ζυγού

1)Κεραυνός Κρηνίδων 65, 2)Μ. Α Φιλίππων 58, 3)Βυζάντιο 49, 4)Κεραυνός Ελευθερών 46, 5)Αστέρας Φωλιάς 41, 6) Δόξα Αμυγδαλεώνα 40, 7)Παγγαιϊκός 38, 8)Αρης Ζυγού 27,  9)Μ. Α Ορφανίου 25, 10)Μακεδονικός Αμισιανών 23, 11)ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 22, 12)ΑΟ Κάρυανης 21, 13)Ασπίδα Πολυστύλου 12, 14) ΑΟ Ελαιοχωρίου 5.

 

Γ` κατηγορία

Όμιλος ανόδου

Κυριακή 17.30

Ηρακλής Μυρτοφύτου- Κεραμωτή

Καβάλα 2004- ΑΕ Πιερέων

Βαθμολογία: Κεραμωτή 68, Καβάλα 2004 56, ΑΕ Πιερέων 48, Ηρακλής Μυρτοφύτου 45.

 

Όμιλος διάκρισης

Κυριακή 17.30

Ελπίδες- Αγιος Λουκάς

Ατρόμητος Ακροβουνίου- Λύκοι

Αρης Ακροποτάμου- Φάρος Μαριών

Βαθμολογία:  Αγιος Λουκάς 50, Ατρόμητος Ακροβουνίου 38, Φάρος Μαριών 38, Αρης Ακροποτάμου 28, Παγγαίο 22, Ελπίδες 13, Λύκοι 11. Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.

 

 


MANBIZ
eXTReMe Tracker