Adv_Widget

Adv_Widget

Α` κατηγορία ΕΠΣΚ: Κρίνεται ο τίτλος στο ματς του Βύρωνα με τη Δόξα Θεολόγου



Το μεγάλο παιχνίδι της αγωνιστικής που θα κρίνει και σε πολύ μεγάλο βαθμό τον τίτλο στην Α` κατηγορία, θα γίνει την Κυριακή στο γήπεδο του Χαλκερού. Εκεί ο Βύρωνας θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Θεολόγου που παίζει το τελευταίο της χαρτί να πλησιάσει την ομάδα της Καβάλας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Από εκεί και πέρα στα υπόλοιπα παιχνίδια το μεγαλύτερο ενδιαφέρον μάλλον στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Ναζιανζό Νέας Καρβάλης με τις δυο ομάδες να θέλουν κάτι ψηλά για να οριστικοποιήσουν την παραμονή τους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα.

Σάββατο 15.30

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Βρασίδας Ν. Π(15.45)

Ολυμπιακός Καβάλας- Αρης Πηγών 0-3 χωρίς αγώνα

Κυριακή 15.30

Χαλκερό: Βύρωνας- Δόξα Θεολόγου(14.30)

Πλατανότοπος: Φρίξος Πλατανοτόπου- Θεαγένης Θάσου(14.15)

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Κεραυνός Κρηνίδων(14.30)

Ελευθερούπολη: Ορφέας Ελευθερούπολης- Μ. Α Φιλίππων

Κωτσάλου: ΑΕΚ- Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Βαθμολογία: Βύρωνας 48, Δόξα Θεολόγου 42, Ορφέας 39, Αναγέννηση Λιμεναρίων 36, Βρασίδας Ν. Π 35,  Αρης Πηγών 27, Νέα Καρβάλη 26, Φρίξος Πλατανοτόπου 25, Ατρόμητος Χαλκερού 24, ΑΕΚ 24, Μ. Α Φιλίππων 18, Θεαγένης 14, Κεραυνός Κρηνίδων 12. Δε συμμετέχει ο Ολυμπιακός Καβάλας.

Β1 κατηγορία

1ος όμιλος

Σάββατο 15.30

Μαίανδρος Γέροντας- ΑΟ Ποταμιάς(14.45)

Κεραμωτή- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Πανιώνιος Ξεριάς- Απόλλωνας Χρυσοχωρίου

Κυριακή 11.00

Αίας Παναγίας- Μακεδονικός Αγιάσματος

Κυριακή 15.30

Ατρόμητος Λεκάνης- Ποσειδώνας

Μυρμιδόνες- Φάρος Μαριών (14.15)

Βαθμολογία:  Κεραμωτή 48, Απόλλων Χρυσοχωρίου 38, Μακεδονικός Αγιάσματος 36, Ποσειδώνας 33, Πανιώνιος Ξεριάς 32, Μαίανδρος Γέροντας 30, Ποταμιά 23, Παναγία 21, Μυρμιδόνες 14, Ποντιακός Ποντολιβάδου 12, Ατρόμητος Λεκάνης 10, Φάρος Μαριών 8.  Ο Ατρόμητος Λεκάνης ξεκίνησε με -3 βαθμούς.

2ος όμιλος

Σάββατο 15.30

Αγιος Λουκάς- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Μακεδονικός Αμισιανών- ΠΑΟΚ Καβάλας

Κυριακή 11.00

Ηρακλής Καβάλας- Κεραυνός Καλλιράχης

Καβάλα 2004- Ασπίδα Πολυστύλου

Κυριακή 15.30

Αρης Πρίνου- Αρης Ζυγού

Ρεπό οι Ελπίδες

Βαθμολογία: Δόξα Αμυγδαλεώνα 35, Μακεδονικός Αμισιανών 34, Καβάλα 2004 31, Ηρακλής Καβάλας 28, ΠΑΟΚ Καβάλας 26, Αρης Πρίνου 25, Αρης Ζυγού 21, Κεραυνός Καλλιράχης 17, Ασπίδα Πολυστύλου 17, Ελπίδες 7, Αγιος Λουκάς 2. Ο Ηρακλής Καβάλας ξεκίνησε με -6 βαθμούς και ο Αγιος Λουκάς με -3 βαθμούς.

3ος όμιλος

Σάββατο 15.30

ΑΕ Πιερέων- Αστέρας Φωλιάς

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου

Παγγαίο- Κεραυνός Ελευθερών

ΑΟ Ελαιοχωρίου- Ατρόμητος Ακροβουνίου(Κυριακή)

Κυριακή 15.30

Μ. Α Ορφανίου- Βυζάντιο

Ρεπό η Κάρυανη

Βαθμολογία: Μ. Α Ορφανίου 47, Αστέρας Φωλιάς 32, Παγγαιϊκός 30, ΑΟ Κάρυανης 29,  ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 24, Ατρόμητος Ακροβουνίου 21,  ΑΟ Ελαιοχωρίου 20,  Βυζάντιο 14, ΑΕ Πιερέων 10, Παγγαίο -3.

 

 

eXTReMe Tracker