Α` κατηγορία: Ο Βύρωνας στον Θεαγένη, η ΑΕΚ με τον Βρασίδα Ν. Π



Εκτός έδρας αγωνίζονται οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος της Α` κατηγορίας. Ο Βύρωνας θα ταξιδέψει στην έδρα του Θεαγένη ενώ ο Βρασίδας έχει δύσκολο έργο στον Αμυγδαλεώνα με την ΑΕΚ.   Τα Λιμενάρια παίζουν στην έδρα του Μ. Α Φιλίππων ενώ ο Ορφέας με αρκετά νέα πρόσωπα θα παίξει στη Νέα Καρβάλη.   Με νέο προπονητή τον Θεόδωρο Μαδέση ο Κεραυνός Κρηνίδων υποδέχεται τον Φρίξο Πλατανοτόπου ενώ με νέο προπονητή τον Χρήστο Τερμεντζή το Χαλκερό θα αγωνιστεί στην έδρα του Αρη Πηγών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα.

Σάββατο 15.00

Αμυγδαλεώνας: ΑΕΚ-  Βρασίδας Ν. Π

Κρηνίδες: Κεραυνός Κρηνίδων- Φρίξος Πλατανοτόπου

Ποτός: Δόξα Θεολόγου- Ολυμπιακός Καβάλας 3-0 α.α

Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Ορφέας Ελευθερούπολής

Κυριακή 15.00

Φίλιπποι: Μ. Α Φιλίππων- Αναγέννηση Λιμεναρίων(14.00)

Λιμένας: Θεαγένης- Βύρωνας

Πηγές: Αρης Πηγών- Ατρόμητος Χαλκερού

Βαθμολογία: Βύρωνας 30, Βρασίδας 26, Αναγέννηση Λιμεναρίων 25, Δόξα Θεολόγου 23, Ορφέας Ελ 20, Αρης Πηγών 20, Ατρόμητος Χαλκερού 20, ΑΕΚ 17, Φρίξος Πλατανοτόπου 15, Νέα Καρβάλη 13, Μ. Α Φιλίππων 12, Θεαγένης 11, Κεραυνός Κρηνίδων 5 ενώ αποχώρησε ο Ολυμπιακός Καβάλας.

Από δυο αγώνες λιγότερους έχουν Μ. Α Φιλίππων, Δόξα Θεολόγου, Ορφέας Ελ και από έναν οι: Θεαγένης, Νέα Καρβάλη, Ατρόμητος Χαλκερού, ΑΕΚ, Κεραυνός Κρηνίδων, Φρίξος Πλατανοτόπου.

Β1 κατηγορία

Σάββατο 15. 00

Μαίανδρος Γέροντας- Αίας Παναγίας

Μακεδονικός Αγιάσματος- Μυρμιδόνες

Ποσειδώνας- Πανιώνιος Ξεριάς

Απόλλων Χρυσοχωρίου- Κεραμωτή

Κυριακή 11.00

Φάρος Μαριών- Ατρόμητος Λεκάνης

ΑΟ Ποταμιάς- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Βαθμολογία: Κεραμωτή 33, Απόλλων Χρυσοχωρίου 26, Ποσειδώνας 25, Μακεδονικός Αγιάσματος 25, Μαίανδρος Γέροντας 20, Πανιώνιος Ξεριάς 19, Ποταμιά 14, Μυρμιδόνες 10, Φάρος Μαριών 8, Αίας Παναγίας 8, Ποντιακός Ποντολιβάδου 8,  Ατρόμητος Λεκάνης 3.

Η ομάδα της Λεκάνης ξεκίνησε με -3 βαθμούς το πρωτάθλημα. Λεκάνης και Παναγία έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

2ος όμιλος

Σάββατο 15.00

Ηρακλής Καβάλας- Αρης Πρίνου(Κυριακή 15.00)

Ασπίδα Πολυστύλου- Αγιος Λουκάς

Κυριακή 15.00

Αρης Ζυγού- Μακεδονικός Αμισιανών

Ελπίδες- Καβάλας- Καβάλα 2004

Κεραυνός Καλλιράχης- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ρεπό ο ΠΑΟΚ Καβάλας

Β3

Σάββατο 15.00

Ατρόμητος Ακροβουνίου- Παγγαίο

Αστέρας Φωλιάς- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Κυριακή 15.00

ΑΕ Πιερέων- ΑΟ Ελαιοχωρίου

ΑΟ Κάρυανης- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Παγγαιϊκός – Μ. Α Ορφανίου

Ρεπό έχει ο Κεραυνός Ελευθερών

Βαθμολογία: Μ. Α Ορφανίου 29, Αστέρας  Φωλιάς 25, Κεραυνός Ελευθερών 20, Παγγαιϊκός 17, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 16, Ατρόμητος Ακροβουνίου 14, Κάρυανη 14, Βυζάντιο 11, ΑΟ Ελαιοχωρίου 10, ΑΕ Πιερέων 3, Παγγαίο -3.  Από δυο αγώνες λιγότερους έχουν ΑΕ Πιερέων και Βυζάντιο  και από έναν ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα, Ελαιοχώρι, Παγγαίο, Παγγαιϊκός.

eXTReMe Tracker