• 23 Φεβρουαρίου 2020,

Αποτελέσματα & βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ

 Αποτελέσματα & βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ

 Τα αποτελέσματα στα τοπικά πρωταθλήματα.

Βερούλειο: ΑΕΚ Καβάλας – Ατρόμητος Χαλκερού   3-1

Πέραμος: Βρασίδας Ν. Π – Βύρωνας Καβάλας 0-1

Φωλιά: Αστέρας Φωλιάς – Φρίξος Πλατανοτόπου 1-0

Ορφάνι: Μ. Α Ορφανίου – Άρης Πηγών 1-3

Κεραμωτή: ΠΟ Κεραμωτής – Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 1-0

Μελισσοκομείο: ΑΕ Πιερέων – Κεραυνός Ελευθερών 0-0

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων – Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-0

Χρυσοχώρι: Απόλλωνας Χρυσοχωρίου – Ορφέας  Ελευθερούπολης 1-0

Γραβούνα: Θράκη Γραβούνας – Άρης Ζυγού  4-2

Βερούλειο: Ηρακλής Καβάλας – Κεραυνός Καλλιράχης 2-2

Λιμένας: Θεαγένης – ΠΑΟΚ Καβάλας 3-1

Χαλκερό: Ποσειδώνας – Ποντιακός Ποντολιβάδου 0-0

Πρίνος: Άρης Πρίνου – Μακεδονικός Αγιάσματος 1-0

Λεκάνη: Ατρόμητος Λεκάνης – Άγιος Λουκάς Καβάλας 1-0

Ενωσιακό: Ελπίδες – Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-3

Φίλιπποι: Μ. Α Φιλίππων – ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 0-1

Ποταμιά: ΑΟ Ποταμιάς – Παγγαίο 2-2

Πολύστυλο: Ασπίδα Πολυστύλου – Παναγία 1-0

Παλαιοχώρι: Παγγαιϊκός – Μακεδονικός Αμισιανών 0-1


Βαθμολογίες – Α` κατηγορία

1) Μ. Α Ορφανίου 35

2) Βύρωνας 34

3) Ορφέας Ελευθερούπολης 32

4) Δόξα Αμυγδαλεώνα 28

5) Άρης Πηγών 23

6) Φρίξος Πλατανοτόπου 23

7) Αναγέννηση Λιμεναρίων 22

8) Κεραμωτή 21

9) Αστέρας Φωλιάς 18

10) Καρβάλη 18

11) Βρασίδας Ν. Π 14

12) ΑΕΚ Καβάλας 12

13) Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 8

14) Ατρόμητος Χαλκερού 4


Β1 κατηγορία

1) Άρης Πρίνου 34

2) Άρης Ζυγού 33

3) Μακεδονικός Αγιάσματος 32

4) Ηρακλής Καβάλας 30

5) Θεαγένης 30

6) Θράκη Γραβούνα 27

7) Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β` 27

8) Κεραυνός Καλλιράχης 20

9) ΠΑΟΚ Καβάλας 19

10) Ποσειδώνας 17

11) Ποντιακός Ποντολιβάδου 13

12) Ατρόμητος Λεκάνης 8

13) Άγιος Λουκάς 6

14) Δε συμμετέχει ο Πανιώνιος Ξεριά


Βαθμολογία Β2 κατηγορία

1) Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 36

2) Κεραυνός Ελευθερών 32

3) Παγγαιϊκός 29

4) ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 27

5) Ατρόμητος Ακροβουνίου 26

6) Κεραυνός Κρηνίδων 24

7)Ασπίδα Πολυστύλου 24

8) Μ. Α Φιλίππων 22

9) Μακεοδονικός Αμισιανών 20

10) Παγγαίο  19

11) Ποταμιά 16

12) ΑΕ Πιερέων 14

13) Ελπίδες 6

14) Παναγία 6

15) ΑΟ Κάρυανης δε συμμετέχει

Διαβάστε επίσης