Αποτελέσματα – Βαθμολογίες ( Γ’ Εθνική – Πρωταθλήματα ΕΠΣΚ)



 Γ` Εθνική

Tα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Ορφέας Ξάνθης – Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-0

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Αετός Ορφανού 0-1

Ελπίδα Σκουτάρεως – ΑΕ Διδυμοτείχου 0-2

Καβάλα – Δόξα Προσκυνητών 2-1

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής – Άρης Αβάτου 1-1

Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου 2-0

 

 Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΑΓΩΝΕΣ)

ΑΟΚ 13 (11-5)
————————————
2. ΑΕ Διδυμοτείχου 11 (6-3)

-. Απόλλων Παραλιμνίου 11 (13-4)

Νέστος Χρυσούπολης 10 (7-3)

Ελπίδα Σκουτάρεως 9 (8-7)

-. Άρης Αβάτου 9 (5-5)

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8 (7-7)

————————————

-. Ορφέας Ξάνθης 8 (5-6)

-. Αετός Ορφανού 6 (4-6)

Δόξα Προσκυνητών 5 (6-10)

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 4 (3-7)

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2 (4-15)

 

Α` κατηγορία ΕΠΣΚ

Πέρνη: Κεραυνός Πέρνης- Βρασίδας Νέας Περάμου 4-2

Βερούλειο: Βύρωνας- Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 3-1

Ηρακλής Καβάλας- Μ. Α Αντιφιλίππων 0-3 χωρίς αγώνα

Κοκκινόχωμα: Ορφέας Ελευθερούπολης-  ΑΕΚ 0-2

Ποτός: Δόξα Θεολόγου- Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-1

Πλατανότοπος: Φρίξος Πλατανοτόπου- Απόλλων Χρυσοχωρίου 3-0

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Εθνικός Νέας Καρυάς 1-1

 

Βαθμολογία

Κεραυνός Πέρνης 20-6 22

ΑΕΚ 26-7 19

Μ. Α Αντιφίλιπποι 16-8 17

Ορφέας Ελευθερούπολης 19-4 16

Λιμενάρια 18-10 15

Βρασίδας Νέας Περάμου 14-10 13

Βύρωνας 12-7 12

Δόξα Θεολόγου 16-11 11

Φρίξος Πλατανοτόπου 11-10 10

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 10-15 10

Ατρόμητος Χαλκερού 9-17 7

Εθνικός Νέας Καρυάς 11-21 5

Απόλλων Χρυσοχωρίου 8-39

Δε συμμετέχει ο Ηρακλής Καβάλας

 

Β` κατηγορία

1ος όμιλος

Ατρόμητος Λεκάνης- Αρης Πηγών 1-3

ΠΑΟΚ Καβάλας- ΑΟ Ποταμιάς 0-0

Μυρμιδόνες- Ποντιακός Ποντολιβάδου 3-1

Κεραυνός Καλλιράχης- Αρης Πρίνου 0-1

Ποσειδώνας- Ολυμπιακός Καβάλας 1-2

Πανιώνιος Ξεριάς- Παναγία 1-0

Θεαγένης- Μαίανδρος Γέροντας 4-1

 

Βαθμολογία

Αρης Πηγών 21

Ολυμπιακός Καβάλας 19

Αρης Πρίνου 17

Θεαγένης 16

Ποσειδώνας 14

Μυρμιδόνες 14

ΠΑΟΚ Καβάλας 11

ΑΟ Ποταμιάς 11

Κεραυνός Καλλιράχης 10

Πανιώνιος Ξεριάς 8

Μαίανδρος Γέροντας 6

Ποντιακός Ποντολιβάδου 6

Ατρόμητος Λεκάνης 5

Παναγία 0

 

2ος  όμιλος

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος- ΠΑΟΚ Αγίου \Ανδρέα 1-0

Κεραυνός Ελευθερών- Μακεδονικός Αμισιανών 5-0

Μ. Α Ορφανίου- Αστέρας Φωλιάς 3-1

 

Βαθμολογία

Κεραυνός Κρηνίδες 18

Μ. Α Φιλίππων 18

Παγγαιϊκός 14

Βυζάντιο 14

Μ. Α Ορφανίου 12

Δόξα Αμυγδαλεώνα 11

Αστέρας Φωλιάς 10

ΑΟ Κάρυανης 10

Κεραυνός Ελευθερών 9

Αρης Ζυγού 8

Μακεδονικός Αμισιανών 7

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 6

Ασπίδα Πολυστύλου 3

ΑΟ Ελαιοχωρίου 0

 

Γ` κατηγορία

Θράκη Γραβούνας- Αγιος Λουκάς 0-3 χωρίς αγώνα

Παγγαίο- Κεραμωτή 3-3

Λύκοι- ΑΕ Πιερέων 0-2

Ελπίδες- Αρης Ακροποτάμου  0-5

Φάρος Μαριών- Ατρόμητος Ακροβουνίου δ.δ

Καβάλα 2004- Ηρακλής Μυρτοφύτου 2-0

 

Βαθμολογία

Κεραμωτή 21

Αγιος Λουκάς 20

Καβάλα 2004 19

Ηρακλής Μυρτοφύτου 15

ΑΕ Πιερέων 15

Ατρόμητος Ακροβουνίου 13

Αρης Ακροποτάμου 13

Φάρος Μαριών 9

Παγγαίο 5

Λύκοι 3

Ελπίδες 0

Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας

Βαθμολογία: Κεραμωτή 20, Αγιος Λουκάς 17, Καβάλα 2004 16, Ηρακλής Μυρτοφύτου 15, Ατρόμητος Ακροβουνίου 13, ΑΕ Πιερέων 12, Αρης Ακροποτάμου 10, Φάρος Μαριών 9, Παγγαίο 4, Λύκοι 3,  Ελπίδες 0. Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.


MANBIZ
eXTReMe Tracker