• 4 Μαΐου 2024,

Πάτησε γκάζι η Καβάλα BC στο τέλος και 91-72 με Πευκοχώρι (Φωτογραφίες)

Η Καβάλα BC ζορίστηκε για 25 λεπτά ενώ στη συνέχεια έπαιξε πολύ καλή άμυνα, πάτησε γκάζι στην επίθεση και έφτασε σε μια καθαρή νίκη με 91-72 επί ενός αντιπάλου που την έβαλε δύσκολα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο αλλά και στην αρχή της επανάληψης.

Το ματς δεν ήταν εύκολο. Από ένα σημείο και μετά η Καβάλα ανέβασε αισθητά την απόδοση της και «καθάρισε» την παρτίδα, έχοντας καλύτερους τον Κουμλέλη με 19 πόντους και δυο εντυπωσιακά κοψίματα αλλά και τον Πλιούκα με 20 πόντους(καλύτερο φετινό παιχνίδι του).

Δεκάλεπτα: 22-18, 44-38, 67-56, 91-72.

Οι συνθέσεις

Καβάλα:  Ετινόσα 6, Κουμλέλης 19, Παντόπουλος 3, Μιχάλογλου 11, Καπινιάρης 8, Τάγαρης 2, Πλιούκας 20, Αθανασιάδης 10, Πιεβάλιτσα 5, Καραθανάσης 7, Χονδρόπουλος, Παππάς.

Πευκοχώρι:  Αμπατζίδης 8, Τσιμπής 4, Τζουβάρας 5, Μαυρίδης 8, Καραμπέκης 9, Μυλωνίδης 7, Δανάκης 12, Κιγμέτογλου 14, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 5, Σμυρλής.