Φιλική νίκη (57-54) δια χειρός… Armstead για την Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας επί του Μακεδονικού (φωτογραφίες)

Τη νίκη στη φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε νωρίτερα στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» κατέκτησε η Ένωση, με 57-54 επί του Μακεδονικού.

Η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη τα βρήκε… σκούρα κόντρα στο μαχητικό σύνολο των φιλοξενούμενων και χρειάστηκε δύο μεγάλα τρίποντα του Armstead στο τέλος για να φτάσει σε μια δύσκολη επικράτηση.

Μετά από ένα σχετικά καλό πρώτο εικοσάλεπτο οι γηπεδούχοι έβρισκαν συνεχώς «σίδερο» στο δεύτερο ημίχρονο και είδαν τα ποσοστά τους στην επίθεση να πέφτουν δραματικά. Χαρακτηριστικό είναι πως στο τρίτο δεκάλεπτο σημείωσαν μονάχα 5 πόντους!

Το τελευταίο χρονικά απόκτημα της ομάδας, ο Νίκος Οκεκουόγεν ψάχνει να βρει αγωνιστικό ρυθμό, κάτι που φάνηκε και σήμερα όντας εμφανώς ανέτοιμος.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 31-25, 36-44, 57-54