• 15 Μαΐου 2024,

Γ’ Εθνική: Δεύτερη συνεχόμενη νίκη με ανατροπή για το ΜΑ Ορφανίου – Δεν τα κατάφερε στη Ξάνθη ο Νέστος

Ολοκληρώθηκαν πριν λίγη ώρα οι εξ αναβολής αγώνες για τη 10η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Ο ΜΑ Ορφανίου σημείωσε δεύτερη σερί, σημαντική νίκη με ανατροπή (2-1) απέναντι στην Αλεξανδρούπολη. Οι φιλοξενούμενοι -που έχασαν πέναλτι στο 12ο λεπτό- προηγήθηκαν με το Δουρουγενίδη όμως οι γηπεδούχοι με μια αντεπίθεση… διαρκείας μετά το 80′ ανέτρεψαν εντελώς υπέρ τους τα δεδομένα. Ισοφάρισαν αρχικά με το Βαλαβανόπουλο και ολοκλήρωσαν την τεράστια ανατροπή με το Σαλπιγγίδη.

Αντίθετα, ο Νέστος δεν αποκόμισε κάποιο βαθμολογικό όφελος από τη 10η αγωνιστική καθώς ηττήθηκε στη Ξάνθη από τον τοπικό, Άρη Αβάτου με 2-0. Το σκορ άνοιξε νωρίς για τους γηπεδούχους ο Κοντογιαννίδης ενώ ο Γκέκας διπλασίασε τα τέρματα του Άρη στο δεύτερο ημίχρονο.