• 25 Απριλίου 2024,

Γ’ Εθνική: Ηρωική νίκη για το ΜΑ Ορφανίου – Ισόπαλος ο Νέστος (φωτογραφίες)

Στο Οφρύνιο ο ΜΑ Ορφανίου έμεινε με δέκα παίκτες από το 10ο λεπτό λόγω αποβολής του Αναστασιάδη.

Παρόλα αυτά προηγήθηκε με το Σαλπιγγίδη και είχε την ατυχία να ισοφαριστεί με αυτογκόλ του Ομασέρ. Στη συνέχεια δεν τα έβαλε κάτω και στην εκπνοή του αγώνα έφτασε σε μια πολύτιμη νίκη χάρη σε γκολ του νεοαποκτηθέντα, Νίκου Βαλαβανόπουλου. Η νίκη των γηπεδούχων κρίνεται πέρα για πέρα δίκαιη.

Στη Χρυσούπολη, σε παιχνίδι με μεγάλη ένταση ο Νέστος είχε δοκάρι στο 1ο λεπτό με το Δερμιτζάκη και προηγήθηκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γρηγόρη Παπαδόπουλου. Στην επανάληψη ο Πανδραμαϊκός πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε στο τελευταίο διάστημα του αγώνα να ισοφαρίσει με τον Μπερούκα.

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική:

Ορφέας Ξάνθης – Θερμαϊκός Θέρμης 1-2 (54′ Γκασιμπαγιασίδης – 64′ Αλεπούδης, 79 Σωτίρης)

Αναγέννηση Πλαγιάς – Αγροτικός Αστέρας 0-4 (31′ Κατσιάκης, 33′ Αβραμίδης, 39′, 43′ )

Νέστος Χρυσούπολης – Πανδραμαϊκός 1-1 (32′ Παπαδόπουλος πεν. – 82′ Μπερούκας)

Αλεξανδρούπολη – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 (72′ Τσιεγγελίδης – 59′ Καρυοφύλλης)

Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Άρης Αβάτου 2-1 (52′ Σαλπιγγίδης, 89′ Βαλαβανόπουλος – 56′ Ονεκούρου αυτ.)