• 22 Μαΐου 2024,

Γ’ Εθνική: Στην Ορεστιάδα ο ΑΟΚ, με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης εκτός ο Νέστος

 Γ’ Εθνική: Στην Ορεστιάδα ο ΑΟΚ, με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης εκτός ο Νέστος

Με στόχο την 11η συνεχόμενη του νίκη, ο ΑΟΚ αγωνίζεται στην Ορεστιάδα, απέναντι στον ανταγωνιστικό Ορέστη.

Δύσκολο ματς, αλλά η ομάδα της Καβάλας έχει τον πρώτο λόγο. Δεν υπάρχουν τιμωρημένοι παίκτες στο στρατόπεδο του ΑΟΚ. Δύσκολο ματς και για το Νέστο στην έδρα του ΠΑΟΚ Κρηστώνης, ο οποίος έχει μια απόσταση 10 βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού και δείχνει καλό πρόσωπο το τελευταίο χρονικό διάστημα. Ο Νέστος είναι σε καλή φόρμα με συνεχόμενες νίκες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 24Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ – 25/02/2024 (15:00)

Ορέστης Ορεστιάδας-Α.Ο Καβάλα

Διαιτητής: Δρακίδης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Τόσκας-Ασικίδης (Ξάνθης)

 

ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Ασλανίδης (Πιερίας)

Βοηθοί: Καλορογιάννης-Μαυρογιάννης (Πιερίας)

 

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Μ.Α Αγ. Μαρίνας Ημαθίας

Διαιτητής: Βλάχος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Μπόλης (Γρεβενών)-Γούτας (Χαλκιδικής)

 

Αναγέννηση Επανομής-Αετός Βαρβάρας

Διαιτητής: Τσάνης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Ζαχαριάς (Καβάλας)-Πάνου (Φλώρινας)

 

Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Λαπάτας (Θράκης)

Βοηθοί: Γεωργαντέλης-Δεδονάκης (Καβάλας)

 

Θερμαϊκός-Νίκη Ευκαρπίας

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Τσακιρόπουλος-Ματσιάς (Μακεδονίας)

 

Α.Ο Χανιώτη-Βέροια

Διαιτητής: Γιαννάκος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Κλεισιάρης-Παντικίδης (Μακεδονίας)

 

Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Άρης Πετεινού 0-3 α.α

 

Η βαθμολογία

  1. Α.Ο Καβάλα 64 (66-9)
  2. Νέστος Χρυσούπολης 57 (51-11)
  3. Πανθρακικός* 52 (43-12)
  4. Θερμαϊκός 42 (31-22)
  5. Άρης Αβάτου 39 (39-22)
  6. Ποσειδώνας Μηχανιώνας 39 (36-19)
  7. Ορέστης Ορεστιάδας 39 (34-34)
  8. Α.Ο Χανιώτη 36 (26-24)
  9. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 36 (28-28)
  10. Απόλλων Παραλιμνίου 31 (29-26)
  11. Νίκη Ευκαρπίας 26 (27-29)
  12. Δόξα Δράμας 25 (32-27)
  13. Βέροια 22 (20-42)
  14. Αναγέννηση Επανομής 17 (13-39)
  15. Αετός Βαρβάρας 14 (15-58)
  16. Άρης Πετεινού 12 (13-45)
  17. Μ.Α Αγ. Μαρίνας Ημαθίας 12 (10-34)
  18. Κεραυνός Αγγελοχωρίου –

Διαβάστε επίσης