Η θεατρική παράσταση «Και τώρα…..ꓼ Αγωνιζόμαστε!» δεν έρχεται να μιλήσει για κάτι καινούργιο… (audio)
Καλεσμένη στο ραδιόφωνο της Πρωινής και στη χθεσινή εκπομπή του Βαγγέλη Ευαγγελίδη, η σκηνοθέτις και καλλιτεχνική διευθύντρια του Δήμου Θάσου, Στέλλα Φουρναράκη.
Θέμα της συζήτησης η θεατρική παράσταση «Και τώρα…..ꓼ Αγωνιζόμαστε!», ως προσπάθεια σύμπραξης Φορέων Κοινωνικής Υποστήριξης και Σύγχρονου Πολιτισμού, που θα διεξαχθεί σε όλη την ελληνική επικράτεια.
Η εν λόγω παράσταση παρουσιάζεται στην Καβάλα στις 29 Φεβρουαρίου, στο Αντιγόνη Βαλάκου. Σύμφωνα με την κ. Φουρναράκη, αποκορύφωμα της περιοδείας θα είναι η συμβολική παράσταση που θα δοθεί στο Θεαγένειο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης.