• 16 Απριλίου 2024,

Μεγάλη νίκη του ΑΟΚ στο Παραλίμνιο με 1-0 (φωτογραφίες)

Ένα ευχάριστο, όπως αποδείχθηκε,απόγευμα πέρασε ο  ΑΟΚ στις Σέρρες και στην παγωμένη έδρα του Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στο ντέρμπι κορυφής ο ΑΟΚ επικράτησε με 1-0 και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κατσαμάγκας στο 28’ με πλασέ μέσα από την περιοχή. Στο 7’  ο ΑΟΚ είχε δοκάρι με τον Μπιμπισίδη μετά από κόρνερ του Μπαρέτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ δέχτηκε αρκετή πίεση για περίπου 20 λεπτά, άντεξε, εν συνεχεία βγήκε στην αντεπίθεση και έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα του. Στο Παραλίμνι βρέθηκαν περίπου και 30 φίλοι της ομάδας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Απόλλων Παραλιμνίου: Κουτζαβασίλης Φ., Κιουτσεκτσίδης, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης Ι., Τζελίδης, Γάκης, Γεωργιάδης, Καρυοφύλλης, Γκέκας, Ελέζι, Τζαμπέγια

ΑΟΚ: Σταθάκης, Δημητρακούδης (64′ Κατσέτης), Μπατσαράς, Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Καζαντζίδης, Σαλπιγγίδης, Βαφειάδης, Κατσαμάγκας, Ιορδανίδης (88′ Χωρινός), Μπαρέτας (45’ Καρακώστας)