• 2 Ιουνίου 2024,

Ο Ποδηλατικός Σύλλογος Καβάλας «Κύκλοτρον» στο LAILIAS MTB TROPHY 2016

Με επιτυχία διεξήχθη την περασμένη Κυριακή 3 Ιουλίου και με πανελλήνια συμμετοχή, ο ποδηλατικός αγώνας «LAILIAS MTB TROPHY 2016«.

Οι αθλητές του Ποδηλατικού Συλλόγου Καβάλας «ΚΥΚΛΟΤΡΟΝ» φόρεσαν τις στολές τους και μας έκαναν υπερήφανους για ακόμα μια φορά σε έναν πολύ απαιτητικό αγώνα, με δύσκολη διαδρομή με ιδιαίτερα σημαντικούς αθλητές.
Η εκκίνηση δόθηκε στο Ορειβατικό Καταφύγιο Λαϊλιά Σερρών με πάνω από 100 αθλητές, και με σύμμαχο τον καλό και δροσερό καιρό να τερματίζουν την διαδρομή των 30 χιλιομέτρων με υψομετρικά +1040 μέτρων.

Πιο συγκεκριμένα: ο Καρυάτης Ιωακείμ τερμάτισε 4ος στην κατηγορία Ανδρών, ο Παπαδόπουλος Φάνης τερμάτισε 5ος στην κατηγορία open 30+, ο Καρυάτης Χρήστος τερμάτισε 5ος στην κατηγορία open 50+ και ο Σταυρόπουλος Γιώργος τερμάτισε 10ος στην κατηγορία open 30+. Επίσης στην 7η θέση στην κατηγορία Ανδρών τερμάτισε ο Μαϊχώσης Θεόδωρος μέλος του συλλόγου μας.

Την ομάδα συνόδευσε και υποστήριξε το ΔΣ του συλλόγου ΚΥΚΛΟΤΡΟΝ.