Ο Βασίλης Παπαδόπουλος «υπέγραψε» στο τέλος το δραματικό διπλό του ΑΟΚ στην Ευκαρπία (φωτογραφίες)

Με τον πλέον δραματικό τρόπο ο ΑΟΚ έφτασε στην 9η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, κατακτώντας το τρίποντο στο 96ο λεπτό απέναντι στη Νίκη Ευκαρπίας (0-1).

Χρυσός σκόρερ ο Βασίλης Παπαδόπουλος. Μια αγχωτική πλην όμως δίκαιη επικράτηση για τους φιλοξενούμενους. Ο ΑΟΚ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο πρώτο μέρος έφτασε κοντά στο γκολ σε τρείς περιπτώσεις, με Τζελίδη, Σαμπανίδη και Γκέκα. Πίεσε ακόμη περισσότερο στην επανάληψη, έχοντας και 2 δοκάρια.

Οι «αργοναύτες» παρατάχθηκαν με αρχικούς 11 τους: Αστρά, Καζαντζίδη, Δημητριάδη, Σμίλτο, Περδίκη, Μέτσε, Καρακώστα, Τζελίδη, Παπαδόπουλο, Γκέκα, Σαμπανίδη. Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι: Στοΐνοβιτς, Δαλιανόπουλος, Αλτιντζής.

Η εικόνα στην κορυφή παρέμεινε αναλλοίωτη, με τη διαφορά από το δεύτερο Νέστο να διατηρείται στους 7 βαθμούς. Ο ΑΟΚ ολοκλήρωσε απόλυτα επιτυχημένα ένα δύσκολο σερί εκτός έδρας αγώνων και επιστρέφει στο «Ανθή Καραγιάννη» την επόμενη Κυριακή, υποδεχόμενος τον Χανιώτη.