• 24 Απριλίου 2024,

Oι διαιτητές στα εθνικά πρωταθλήματα μπάσκετ (26-27 Νοεμβρίου)

 Oι διαιτητές στα εθνικά πρωταθλήματα μπάσκετ (26-27 Νοεμβρίου)

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοίνωσε τους διαιτητές του Σαββατοκύριακου (26-27/11) στα εθνικά πρωταθλήματα μπάσκετ.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Elite League Ερρίκος Ντυνάν είναι οι εξής:

Σάββατο 26/11

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ερμής Σχηματαρίου Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος-Μαρινάκης (Πατσαντζόπουλος)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Αίας Ευόσμου Δαρλαμήτσος-Σκανδαλάκης-Κονταράτος (Παυλόπουλος)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-ΝΕ Μεγαρίδος Θεοδωρόπουλος-Καλογερόπουλος-Σπυρόπουλος (Διμπινούδης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Χαρ. Τρικούπης Κατραχούρας-Αγγελής-Τεφτίκης (Μωϋσιάδης)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Αναστόπουλος-Λιότσιος-Νάστος (Ηλιόπουλος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Παπάγου Κωνσταντινόπουλος-Στρέμπας-Μαρτινάκος (Ντίνος)

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής ΚΑΕ 2022-Μαρούσι Ξενικάκης-Ταρενίδης Σ.-Κατωτικίδης (Γκούμας)

Κυριακή 27/11

Αλ Δημόγλου 15.00 Καβάλα-Ελευθερούπολη Πουρσανίδης Κ.-Ελευθεριάδης-Αγραφιώτης Γρ. (Στουπίδης)

 

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

Σάββατο 26/11

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας Τσιαπλής-Παπανικολάου-Λυγούρας (Καραδήμας)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Φίλιππος Β. Γερακίνης-Μαραμής-Παζώλης (Μηναρετζόπουλος)

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα Basket-Βίκος Ιωαννίνων Αγραφιώτης Ι.-Λουλουδιάδης-Πράττος (Γκαρτζονίκας)

Καρδίτσας (Π.) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου Ευφραιμίδης-Χρυσάφης-Γεωργούλης (Τέγα)

Μίκρας Α 17.00 Ναύαρχος Βότσης-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών Παπαγεωργίου-Εκίζογλου-Λαδάς (Φωτιάδης)

Ρεπό: Έσπερος ΓΣ Λαμίας

 

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

Κυριακή 27/11

Βόλου 17.00 Ανόρθωσις Βόλου-Τρίκαλα Σιταρίδης-Αγραφιώτης Β. (Τσιργουλας)

Χρ. Καμπεράκης 17.00 ΓΑΣ Άμφισσας-Αχέρων Καναλακίου Γιαννούλης-Γεωργουσόπουλος (Χαράτσης)

Ι. Πατάκης 17.00 Νίκαια 2012-Αγριά Κολοκυθάς-Ντόντης (Βαρνάς)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ιωάννινα ΣΚ Δόλγυρας-Μπουγλός Ι. (Μάνασης)

Σοφάδων 17.00 ΓΣ Σοφάδων-Αλμυρός Μαραμής-Παζώλης (Καρακώστας)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-ΚΑΕ Παραμυθιάς Μπουγλός Π.-Παπαγιώτης (Αθανασόπουλος)

Διαβάστε επίσης