• 9 Μαΐου 2024,

Ορφέας Ελευθερούπολης – ΑΟΚ 2-0: «Φωνάζει» για μεταγραφική ενίσχυση (φωτογραφίες)

Σε φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε νωρίτερα στην Ελευθερούπολη, ο τοπικός Ορφέας επικράτησε με 2-0 κόντρα στον ΑΟΚ.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν πολύ καλό πρόσωπο στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, υπενθυμίζοντας για ακόμη μια φορά στους αργοναύτες την ανάγκη για ενίσχυση του έμψυχου δυναμικού. Ο Ορφέας – που είχε αρκετές καλές στιγμές στο πρώτο μισό- άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με το Λουίζ ενώ ο ΑΟΚ είδε το Χατζηνικολή να λέει «όχι» στον Μπαρέτα από τα 11 μέτρα στο 42′.

Στην επανάληψη, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε δραματικά, με την ομάδα της Ελευθερούπολης να διπλασιάζει το προβάδισμα της στο 55′ και πάλι με το Λουίζ, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι και το τέλος.