ΠΑΕ ΑΟΚ 1965 – ΠΑΕ Δόξα Δράμας 2-0: Αρέσει, δουλεύει, προοδεύει (φωτογραφίες)

Νικητής στο φιλικό ντέρμπι στο Βερούλειο ο ΑΟΚ, επικράτησε με 2-0 της Δόξας Δράμας στην αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πριν από λίγη ώρα.

Οι αργοναύτες έδειξαν για δεύτερο σερί Σαββατοκύριακο ένα άκρως θετικό αγωνιστικό πρόσωπο, αφού μετά την αναμέτρηση με τη Ξάνθη πραγματοποίησαν ακόμη μια ανταγωνιστική εμφάνιση η οποία φυσικά συνδιάστηκε με ένα νικηφόρο αποτέλεσμα.

Το σύνολο του Κώστα Ανυφαντάκη δημιούργησε πολλά προβλήματα στον αντίπαλο (κυρίως στο πρώτο ημίχρονο), υπενθυμίζοντας πως (και) φέτος κάτι καλό χτίζεται για το καραβάκι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο χρόνος μοιράστηκε από τον προπονητή του ΑΟΚ, ο οποίος έκανε πολλές αλλαγές, δίνοντας παράλληλα χρόνο συμμετοχής και σε αρκετά νεαρούς ποδοσφαιριστής της Κ17.

Ο ρυθμός φυσιολογικά έπεσε ωστόσο υπήρξαν 2 ακόμα μεγάλες ευκαιρίες για ένα 3ο γκολ σε χαμένα τετ α τετ των Κολλά & Αδαμάκη.

Πριν από την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή προς τιμήν του Χρήστου Ρέμμου.