• 5 Μαΐου 2024,

Πανδραμαϊκός – ΑΟΚ 2-0: Καλό ξεκίνημα, κακός στο δεύτερο ημίχρονο (φωτογραφίες)

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά για την ομάδα μας παιχνίδι ο ΑΟΚ ηττήθηκε με 2-0 από τον Πανδραμαϊκό στη Δράμα.

Αν και στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλός, δημιούργησε φάσεις και θα μπορούσε να πετύχει ένα τουλάχιστον γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του ήταν εντελώς διαφορετική. Με πολλά λάθη, χωρίς συγκέντρωση και καθαρό μυαλό έδωσε χώρο στον αντίπαλο που πέτυχε δύο γκολ και έφθασε στη νίκη.

7’ Σουτ Ιορδανίδη, πρώτη απόκρουση τερματοφύλακα , δεύτερο σουτ του Ρουμπιέ από θέση τετ α τετ σωτήρια δεύτερη απόκρουση του τερματοφύλακα σε κόρνερ.

14’ Κεφαλιά Παυλίδη από καλή θέση λίγο έξω από τα αριστερό κάθετο δοκάρι.

57’ O Ιγνατίου προσπαθεί με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά προλαβαίνουν οι αμυντικοί της ομάδας και διώχνουν σε κόρνερ.

61’ Ο Αχαλινόπουλος με κοντινό πλασέ το 1-0.

67’ O Χατζηκυριάκου από πλάγια θέση με σουτ θα κάνει το 2-0 για τους γηπεδούχους.

89′ Φάουλ του Καζαντζίδη από τα αριστερά κεφαλιά του Βασιλόπουλου απομάκρυνση σωτήρια σε κόρνερ ο Μηχαηλίδης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανδραμαϊκός : Μιχαηλίδης , Μητρούσης , Μεντής (40’ Ρεβυθόπουλος) , Ντόσης , Μαχαίρας , Χατζηκυριάκου (88’ Μπαμπαλής) , Αχαλινόπουλος , Ιγνατίου (93′ Βασίλεβιτς), Κούκολης, Μπάμπουρας (93′ Στυλιανίδης) , Παυλίδης.

ΑΟΚ : Παπαποστόλου , Μπατσαράς , Μαγκαφίνης (70’ Παβλόφ)  , Βασιλόπουλος , Γερογιάννης , Καζαντζίδης , Καρακώστας (86’ Καρακώστας) , Βαφειάδης , Ρουμπιές (80΄Χωρινός) , Ιορδανίδης (86’ Γιαννακός) , Μπαρέτας (80’ Σπανδωνίδης).

Φωτογραφίες: Χάρης Ιορδανίδης