• 21 Μαΐου 2024,

Πέφτει η αυλαία στο πρωτάθλημα της Α’ Kατηγορίας, φιέστα για τον Ηρακλή Καβάλας 

 Πέφτει η αυλαία στο πρωτάθλημα της Α’ Kατηγορίας, φιέστα για τον Ηρακλή Καβάλας 

Χωρίς το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον ολοκληρώνεται το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΚ.

Ο βέβαιος πρωταθλητής Άρης Πηγών θα παίξει εκτός έδρας με τον Βρασίδα της Νέας Περάμου, έχοντας το μυαλό του, στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο  που ξεκινάνε στις 28 Απριλίου. Θα προηγηθεί βέβαια η φιέστα την Τετάρτη που μας έρχεται για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, στον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου με τον ΑΟΚ, ο οποίος θα διεξαχθεί στο γήπεδο των Πηγών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής:

Σάββατο 16:00

Μακεδονικός Αγιάσματος- Θεαγένης Θάσου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Βύρωνας

Βρασίδας Ν. Π- Άρης Πηγών

ΑΕΚ Καβάλας- Αετός Οφρυνίου

Ατρόμητος Ακροβουνίου- Δόξα Θεολόγου 0-3 χωρίς αγώνα

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ορφέας Ελευθερούπολης

Κυριακή

Αναγέννηση Λιμεναρίων- ΑΣ Ορφανίου

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Άρης Πηγών 67 (82-18)
  2. Βύρωνας Καβάλας 62 (64-18)
  3. Μακεδονικός Αγιάσματος 53 (59-27)
  4. Αετός Οφρυνίου* 46 (50-24)
  5. Ορφέας Ελευθερούπολης** 44 (64-31)
  6. ΑΕ Καβάλας 37 (34-27)
  7. Δόξα Θεολόγου 35 (43-43)
  8. Μ.Α Ορφανίου 33 (40-38)
  9. Βρασίδας Ν. Περάμου 31 (32-49)
  10. Αναγέννηση Λιμεναρίων 32 (41-39)
  11. Δόξα Αμυγδαλεώνα 23 (28-59)
  12. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 18 (28-62)
  13. Θεαγένης 7 (21-83)
  14. Ατρόμητος Ακροβουνίου –

(*) Έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση πέντε (5) βαθμών από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣ Καβάλας.

(**) Έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση έξι (6) βαθμών από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ.

*** Το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

**** Το σωματείο ΘΕΑΓΕΝΗΣ έχει υποβιβαστεί και μαθηματικά

***** Το σωματείο ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ έχει κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα

 

 

 

Β’ Κατηγορία: Φιέστα για τον Ηρακλή Καβάλας

Ο Ηρακλής Καβάλας επιστρέφει στην Α’ Κατηγορία και την Κυριακή μετά τη λήξη του αγώνα που έχει στο Βερούλειο με το Νέστο Β`, θα του απονεμηθεί το Κύπελλο του πρωταθλητή.

 

Β’ Όμιλος

Κυριακή 16:00

Ηρακλής- Νέστος Χρυσούπολης Β`

Πανιώνιος Ξεριά- Άρης Πρίνου

Κεραυνός Καλλιράχης-   Ποταμιά

Κυριακή 11:00

Ατρόμητος Χαλκερού- Καβάλα 2004

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ηρακλής Καβάλας* 40 (36-5)
  2. Άρης Πρίνου 35 (44-16)
  3. Ναζιανζός 31 (30-20)
  4. Ατρόμητος Χαλκερού 29 (24-20)
  5. Πανιώνιος Ξεριά* 22 (26-26)
  6. Α.Ο Ποταμιάς 21 (21-27)
  7. Κεραυνός Καλλιράχης 20 (18-32)
  8. Νέστος Χρυσούπολης Β’ 19 (23-28)
  9. Καβάλα 2004 10 (14-34)
  10. ΠΑΟΚ Καβάλας 8 (20-48)

(*) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ – 14/04/2024 (11:00)

Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕ Πιερέων

Διαβάστε επίσης