Πρόγραμμα Α2 Μπάσκετ, Β` Εθνική Μπάσκετ & Α2 γυναικών βόλεϊ



Μπάσκετ Α2: Στο Αγρίνιο ο ΓΣΕ, επιστρέφει ο Μανοϊλοβιτς

Στη δύσκολη έδρα του Αγρινίου θα παίξει ο ΓΣΕ με στόχο να επιστρέψει στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από τον Διαγόρα Δρυοπιδέων. Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος υπολογίζει τον Σέρβο Νεμάνια Μανοϊλοβιτς που ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του.

Οι δυο ομάδες συναντιούνται μετά την περσινή μεγάλη κόντρα που είχαν στη Β` Εθνική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 9ης αγωνιστικής.

Σάββατο 30 Νοεμβρίου

Καρδίτσας (Νέο) 17.00 Καρδίτσα-Απόλλων Πάτρας Πουρσανίδης Κ.-Αγραφιώτης Τζ.-Λουλουδιάδης (Τέγα)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ελευθερούπολη Παγώνης-Ταρενίδης Στ.-Ξέρας (Μπέστιας)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Ολυμπιακός Ψαριανός-Παπαθανασίου-Γιακείμη (Ορφανός Γ.)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Τρίτων Μαλαμάς-Κοντίλης-Κώτσου (Πίγκας)

Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Παγκράτι Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Τσακαλογιάννης (Μαυραντζάς)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Φίλιππος Βέροιας Καρπάνος-Καρακάσης-Μακρόπουλος (Λιμνιάτης)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Χαρίλαος Τρικούπης Αναστόπουλος Αντ.-Ρίζος-Νάστος (Άκελ)

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου

Ανατόλια 18.00 Ανατόλια-Αμύντας Σταματόπουλος-Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης (Σιμητόπουλος)

Αγώνας εξ’ αναβολής

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου

Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Ολυμπιακός Αναστόπουλος Αντ.-Παντελίδης-Τσιμπούρης (Μαυραντζάς)

Η Βαθμολογία (Σε 8 αγώνες):

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 16 (8-0)
    ————————————-
  2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 15 (7-1)
    3. Απόλλων Πάτρας 13 (5-3)
    4. Καρδίτσα 13 (5-3)
    5. Αγρίνιο 12 (4-4)
    —————————————-
  3. Δάφνη Δαφνίου 12 (4-4)
    7. Ψυχικό 12 (4-4)
    8. Φίλιππος Βέροιας 12 (4-4)
    9. Κόροιβος 11 (3-5)
    10. Ανατόλια 11 (3-5)
    ———————————————
    11. Ελευθερούπολη 11 (3-5)
    12. Τρίτων 10 (2-6)
    13. Παγκράτι 10 (2-6)
    14. Οίαξ Ναυπλίου 9 (2-5)*
    ——————————————–
  4. Αμύντας 9 (1-7)
    16. Ολυμπιακός 7 (6-1)**
    *Έχουν έναν αγώνα λιγότερο
    **Ο Ολυμπιακός έχει ποινή -6 πόντων

Β` Εθνική Μπάσκετ: Η Ένωση εντός με τον Πρωτέα Γρεβενών

Θέλει να επιστρέψει στις νίκες η Ένωση φιλοξενώντας στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» τον Πρωτέα Γρεβενών. Η αναμέτρηση δεν είναι εύκολη αφού και ο Πρωτέας έως τώρα έχει θετική παρουσία ως νεοφώτιστος στη Β` Εθνική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων.

2ος Όμιλος

Ευκαρπίας 18.00 Ευκαρπία-Αίας Ευόσμου Λόρτος-Τζιοπάνος Γ.-Αναστασιάδης (Παπαγεωργίου)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Δροσόπουλος)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Τσιαπλής-Παπαγερίδης-Ντόγκας (Φωτιάδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάννινα Τζιοπάνος Ν.-Γραικός-Σιταρίδης (Ιωαννίδου)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Γέφυρα Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Τσιργούλας)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-ΧΑΝΘ Κατωτικίδης-Παπανικολάου-Μελανίδης (Γκουρτζελίδης)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Πρωτέας Γρεβενών Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Παπαθανασίου Κ. (Μπρίγκος)

Λαμίας 17.00 Έσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας Πιτσίλκας-Μαραμής-Κοντογιάννης (Αγορογιάννης)

Η Βαθμολογία (Σε 8 αγώνες):

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 16 (8-0)
    2. Δόξα Λευκάδας 15 (7-1)
    —————————————–
    3. Φάρσαλα 14 (6-2)
    4. Καβάλα 13 (5-3)
    5. Πολύγυρος 13 (5-3)
    6. Ερμής Λαγκαδά 13 (5-3)
    7. Ευκαρπία 13 (5-3)
    8. ΧΑΝΘ 12 (4-4)
    9. Πρωτέας Γρεβενών 12 (4-4)
    10. Γέφυρα 11 (3-5)
    11. Αίας Ευόσμου 11 (3-5)
    12. Μαχητές-Πειραματικού 11 (3-5)
    ———————————————
    13. Στρατώνι 11 (3-5)
    14. Κομοτηνή 10 (2-6)
    15. Έσπερος Λαμίας 9 (1-7)
    16. ΚΑΟΧ 8 (0-8)

Βόλεϊ Α2 γυναικών: Ο ΑΟΚ υποδέχεται τη Νίκη Αλεξανδρούπολης

Τη Νίκη Αλεξανδρούπολης υποδέχεται ο ΑΟΚ στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» και είναι το φαβορί για τη νίκη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων.

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 7η αγωνιστική

Σάββατο 30 Νοεμβρίου

ΠΕΑΚ Ιωαννίνων 18.00: ΑΣ Γιάννενα – ΑΣ Ασκληπιός, Διαιτητές: Φλούδας, Τσελέτας.
ΔΑΚ Καλαμίτσας 18.00: ΑΟ Καβάλας – ΓΣΓ Νίκη, Διαιτητές: Κυριακίδης, Τσαφαρίδης.
ΜΕΝΤ 19.30: ΜΕΝΤ – ΜΑΣ Νέα Γενεά, Διαιτητές: Μπέλλος Ι., Τοσουνίδης.
ΕΑΚ Νεάπολης 19.30: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων, Διαιτητές: Παπαγεωργίου Αχ., Μπατσίλα.

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου

Μ. Παρασκευόπουλος, 19.30: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Δήμου, Τονονίδης.

Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου

Ι. Λεμονίδης 19.30: ΑΣ Ελπίς – ΕΑ Λαρίσης

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – Εξ αναβολής αγώνες της 6ης αγωνιστικής

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου

Μ. Παρασκευόπουλος 16.00: ΓΣΓ Νίκη – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Σταματόπουλος.
1ο Γυμνάσιο Λάρισας 20.00: ΕΑ Λαρίσης – ΜΕΝΤ, Διαιτητές: Χλωρός, Βήτας.

eXTReMe Tracker