• 19 Μαΐου 2024,

Πυλαία – Πάνθηρες 50-45: Ήττα στις λεπτομέρειες για τα κορίτσια του Καρατσιομπάνη

Για την τρίτη αγωνιστική της Α2 οι Πάνθηρες δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Πυλαίας και να ζευγαρώσουν τις νίκες τους, καθώς ηττήθηκαν στο «Ηλίας Τριανταφυλλίδης» με 50-45.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στις λεπτομέρειες, οι δύο ομάδες πάλεψαν στα ίσα για 40 λεπτά αφού καμία από τις δύο δεν κατάφερε να αποκτήσει σαφές προβάδισμα κατά τη διάρκεια του αγώνα. Στο τέλος, οι γηπεδούχες αποδείχθηκαν περισσότερο ψύχραιμες και βρήκαν σημαντικές επιθετικές λύσεις για να κάνουν δικό τους το ροζ φύλλο αγώνα.