Στις 8 Μαρτίου το τελευταίο επίσημο παιχνίδι του ΑΟΚ, πέρασαν 8 μήνες…

Από τις 8 Μαρτίου του 2020 έχει να παίξει επίσημο παιχνίδι ο ΑΟΚ. Το τελευταίο ήταν στο «Ανθή Καραγιάννη» όταν είχε γνωρίσει την ήττα από τη Νίκη Βόλου με 1-0 στις καθυστερήσεις με γκολ του Κρουζ.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΟΚ θα έπαιζε στην έδρα του Ιωνικού, το τελευταίο του χαρτί για την άνοδο από την FL στη μεγαλύτερη κατηγορία. Ξέσπασε το πρώτο lock down και όλα έμειναν στη μέση.

Έχουν περάσει 8 μήνες και κάτι μέρες που είναι ο ΑΟΚ και οι άλλες βέβαια ομάδες της κατηγορίας, χωρίς επίσημο παιχνίδι.

Ούτε καν αγώνα Κυπέλλου έχουν παίξει. Ο ΑΟΚ φέτος στην περίοδο της προετοιμασίας είχε δώσει φιλικές αναμετρήσεις με την Ξάνθη στο γήπεδο του ΑΟΞ και στο «Ανθή Καραγιάννη», με την Τρίγλια εκτός έδρας, με τη Δόξα Δράμας στο «Βερούλειο».

Δεν έχασε κανένα από αυτά. Είχε πολύ καλή παρουσία. Ο απολογισμός ήταν 2 νίκες και 2 ισοπαλίες. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα παίξει με τον Πανσερραϊκό.