• 30 Οκτωβρίου 2020,

Στο Ναύπλιο η Energean Kavala BC, με Δάφνη εντός ο ΓΣΕ, πρεμιέρα οι Πάνθηρες

 Στο Ναύπλιο η Energean Kavala BC, με Δάφνη εντός ο ΓΣΕ, πρεμιέρα οι Πάνθηρες

3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας και η Energean Kavala BC θα παίξει στο Ναύπλιο, διεκδικώντας την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Η αποστολή του Καβαλιώτικου συγκροτήματος δεν θα επιστρέψει στην Καβάλα μετά το τέλος του αγώνα. Θα μετακομίσει στην Πάτρα και θα παίξει εκεί την Τρίτη με τον Απόλλωνα στο εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής με τον Απόλλωνα.

Δεν υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα στο συγκρότημα του Νίκου Πενταζίδη που ευελπιστεί αυτή τη φορά να πάρει περισσότερα πράγματα από τον Χείλαρη ο οποίος στο ματς με τον Τρίτωνα είχε αγωνιστεί με λίγες προπονήσεις λόγω ασθένειας.

Ο ΓΣΕ μετά την εξαιρετική εμφάνιση μέσα στην έδρα του Αμύντα, υποδέχεται στην Ελευθερούπολη τη Δάφνη Δαφνίου, στην οποία αγωνίζεται ο γνώριμος μας (από την παρουσία του στην ΕΚ Καβάλας) Χριστόφορος Στεφανίδης.

Το συγκρότημα του Κυριάκου Παπαδόπουλου θέλει να πετύχει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πριν τη δύσκολο έξοδο με τον Ολυμπιακό Β`. Ο τραυματίας Παπασάβογλου εκτός αποστολής για τον ΓΣΕ.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 3ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 17 Οκτωβρίου

Αγρινίου 20.30 Αγρίνιο-Μαρούσι Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης (Πατσατζόπουλος)

Μετς 17.00 Παγκράτι-Αμύντας Θεονάς-Κάρδαρης-Σκαλτσής (Ντάβαρης)

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Δάφνη Δαφνίου Πουρσανίδης-Ελευθεριάδης Π.-Δέλας (Μπρίγκος)

ΣΕΦ Αιθ. 5 17.00 Ολυμπιακός-Καρδίτσα Κοντίλης-Ντάνος-Σκανδαλάκης (Παυλόπουλος)

Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Καβάλα Ζακεστίδης-Γιακείμη-Γεράνιος (Μαυρατζάς)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Απόλλων Πάτρας Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Τσιμπούρης (Άκελ)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Πανερυθραϊκός Αναστόπουλος Α.-Ρίζος-Νάστος (Θεοδοσόπουλος)

Τρίτη 20 Οκτωβρίου

Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Καβάλα Καλογερόπουλος Φ.-Μηλαπίδης-Τηγάνης (Κωστής)

Τετάρτη 21 Οκτωβρίου

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Φίλιππος Β. Παντελίδης-Κοντίλης-Φάκαρος (Τζουβάρας)

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

  1. Ολυμπιακός Β 4 (2-0) +51
    2. Μαρούσι 4 (2-0) +20
    3. Ελευθερούπολη 3 (1-1) +26
    4. Ψυχικό 3 (1-1) +15
    5. Τρίτωνας 3 (1-1) -1
    6. Παγκράτι 3 (1-1) -10
    7. Οίακας Ναυπλίου 3 (1-1) -30
    8. Φίλιππος Βέροιας 2 (1-0) +25
    9. Πανερυθραϊκός 2 (1-0) +15
    10. Καρδίτσα 2 (1-0) +3
    11. Δάφνη Δαφνίου 2 (0-2) -8
    12. Αγρίνιο 2 (0-2) -34
    13. Καβάλα 1 (0-1) -15
    14. Κόροιβος 1 (0-1) -25
    15. Αμύντας 1 (0-1) -34
    16. Απόλλωνας Πάτρας –

Α2 Γυναικών:  Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα για τους Πάνθηρες

Ξεκινάει το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών στο Μπάσκετ με τη νεοφώτιστη ομάδα των Πανθήρων να υποδέχεται την Πυλαία στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» την Κυριακή στις 12.30.

Ο προπονητής της Καβαλιώτικης ομάδας Βαγγέλης Καρατσιομπάνης δεν αντιμετωπίζει προβλήματα ενόψει της πρεμιέρας. Θα έχει όλες τις παίκτριες στη διάθεση του.

4ος Όμιλος

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Ηρακλής Ξενικάκης-Ράπτης (Σαλικίδης)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Παναθλητικός Μπαχτσεβανόπουλος-Μιχέλης Θρ. (Αχταρίδης)

Ιερισσού 13.00 Ιερισσός 99-Απόλλων Καλαμαριάς Χάνος-Καρυπίδης (Ιωαννίδου)

Αλ. Δημόγλου 12.30 Οι Πάνθηρες-Πυλαία Παπαδόπουλος Κ.-Μιχέλη Ευαγγ. (Στουπίδης)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Πανσερραϊκός Λυγούρας-Ιορδανίδης (Λαδόπουλος)

Διαβάστε επίσης