• 25 Νοεμβρίου 2020,

Στους Αντιφιλίππους το ντέρμπι του Ορφέα, το πρόγραμμα σε Γ` Εθνική και τοπικά πρωταθλήματα

 Στους Αντιφιλίππους το ντέρμπι του Ορφέα, το πρόγραμμα σε Γ` Εθνική και τοπικά πρωταθλήματα

Γ` Εθνική: Εντός με Εθνικό Σοχού ο Μ. Α Ορφανίου, στο Σιδηροχώρι ο Αετός Οφρυνίου

Ο πρωτοπόρος Αετός Οφρυνίου θα παίξει  εκτός έδρας με τη Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου και είναι το φαβορί για τους 3 βαθμούς της νίκης.

Στην έδρα του θα παίξει ο Μ. Α Ορφανίου με τον Εθνικό Σοχού. Δύσκολο παιχνίδι, θέλει να επανέλθει στις νίκες ο Μέγας μετά από την αναμενόμενη ήττα μέσα στην έδρα του Ηρακλή Θεσσαλονίκης.

Το παιχνίδι του Νέστου με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου δε θα διεξαχθεί λόγω Covid-19.


Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-Αετός Οφρυνίου

Διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Τερζόπουλος (Έβρου)-Αλμπάντης (Μακεδονίας)

Μ.Α Ορφανίου-Εθνικός Σοχού

Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Κηλικιώτης-Σπάρταλης (Ξάνθης)

Ένωση Αλεξανδρούπολης-Αναγέννηση Θαλασσιάς

Διαιτητής: Καμπάταγης (Δράμας)

Βοηθοί: Χασιώτης-Κοτανίδου (Δράμα)

Άρης Αβάτου-ΑΕ Αμπελοκήπων

Διαιτητής: Λαπάτας (Θράκης)

Βοηθοί: Δανδανίδης-Καρακασίδης (Θράκης)

Πανδραμαϊκός-Ηρακλής

Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)

Βοηθοί: Σάββας-Αναστασιάδης (Σερρών)

ΑΕ Διδυμοτείχου-Ορφέας Puma Ξάνθης

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)

Βοηθοί: Δεδονάκης-Γεωργαντέλης (Καβάλας)

ΑΕ Ευόσμου-Ελπίς Σαπών

Διαιτητής: Δημητριάδης (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Μαλανδρής-Χρυσαϊδης (Χαλκιδικής)

Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ


ΕΠΣΚ: Στους Αντιφιλίππους το ντέρμπι του Ορφέα με τον Βύρωνα 

Το ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α` κατηγορίας ανάμεσα στον Ορφέα και στον Βύρωνα δεσπόζει στο πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα.

Το παιχνίδι τελικά θα διεξαχθεί στο γήπεδο των Αντιφιλίππων αφού στη φυσική έδρα του Ορφέα γίνονται έργα για την τοποθέτηση ταρτάν.  Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν με δυο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μέχρι τώρα.

Στα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής στις Πηγές ο Αρης υποδέχεται την Δόξα Αμυγδαλεώνα σε παιχνίδι που έχει τον χαρακτήρα του ντέρμπι.

Δύσκολη αποστολή για το Βυζάντιο στην έδρα του Αρη Πρίνου.  Γειτονικό ντέρμπι στη Φωλιά ανάμεσα στον Αστέρα και τον Κεραυνό Ελευθερών.   Ο Βρασίδας στο Παλαιοχώρι κόντρα στον Παγγαιϊκό με τις δυο ήττες στην πρεμιέρα.

Τα Λιμενάρια που έκαναν πολύ καλή εμφάνιση με τον Βύρωνα  στην έδρα των Κρηνίδων όπου ο τοπικός Κεραυνός έχει ξεκινήσει με δυο ήττες.  Τους πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα ψάχνουν η Δόξα Θεολόγου και ο Αρης Ζυγού.


Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ – 3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ – 24/10/2020 (16:00)

Ορφέας Ελευθερούπολης-Βύρωνας Καβάλας

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βρασίδας Ν. Περάμου

Αστέρας Φωλιάς-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Πηγών-Δόξα Αμυγδαλεώνα

ΚΥΡΙΑΚΗ – 25/10/2020 (15:00)

Κεραυνός Κρηνίδων-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πρίνου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Θεολόγου-Άρης Ζυγού


Το πρόγραμμα στη Β` κατηγορία

ΚΥΡΙΑΚΗ – 25/10/2020 (15:00)

Μ.Α Φιλίππων-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Χαλκερού-Ηρακλής Καβάλας

Θράκη Γραβούνας-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Καλλιράχης

Μακεδονικός Αμισιανών-Ναζιανζός

Καβάλα 2004-Θεαγένης


Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ – 3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ – 24/10/2020 (16:00)

ΑΣ Παγγαίο-Αίας Παναγίας

ΑΕ Πιερέων-Λύκοι

ΚΥΡΙΑΚΗ – 25/10/2020 (15:00)

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ελπίδες Καβάλας

Α.Ο Ποταμιάς-Πανιώνιος Ξεριά

Ρεπό: Άγιος Λουκάς

Διαβάστε επίσης