Την Κυριακή η ΕΚ Καβάλας με τον ΓΣΕ, στη Λάρισα  ο Αστέρας, στο Βόλεϊ ο ΑΟΚ με Μακεδονικό

 Την Κυριακή η ΕΚ Καβάλας με τον ΓΣΕ, στη Λάρισα  ο Αστέρας, στο Βόλεϊ ο ΑΟΚ με Μακεδονικό

Το ντέρμπι του νομού μας  ανάμεσα στην ΕΚ Καβάλας και τον ΓΣΕ επικεντρώνει το ενδιαφέρον της αγωνιστικής.

Βέβαια φέτος είναι λίγο παράξενα τα πράγματα και στις δυο ομάδες.

Η ΕΚ Καβάλας ακόμη δεν έχει πετύχει νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκεται σε δεινή βαθμολογική θέση ενώ ο ΓΣΕ αν και θεωρήθηκε μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ήδη μετράει τέσσερεις συνεχόμενες ήττες.

Το παιχνίδι διεξάγεται Κυριακή και μεταδίδεται ζωντανά από την τηλεόραση του ΕΝΑ Τσάνελ.

Δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα απουσιών οι δυο προπονητές των ομάδων, Νίκος Πενταζίδης και Κυριάκος Παπαδόπουλος.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Elite League Ερρικός Ντυνάν είναι οι εξής:

Σάββατο 26/11

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ερμής Σχηματαρίου Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος-Μαρινάκης (Πατσαντζόπουλος)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Αίας Ευόσμου Δαρλαμήτσος-Σκανδαλάκης-Κονταράτος (Παυλόπουλος)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-ΝΕ Μεγαρίδος Θεοδωρόπουλος-Καλογερόπουλος-Σπυρόπουλος (Διμπινούδης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Χαρ. Τρικούπης Κατραχούρας-Αγγελής-Τεφτίκης (Μωϋσιάδης)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Αναστόπουλος-Λιότσιος-Νάστος (Ηλιόπουλος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Παπάγου Κωνσταντινόπουλος-Στρέμπας-Μαρτινάκος (Ντίνος)

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής ΚΑΕ 2022-Μαρούσι Ξενικάκης-Ταρενίδης Σ.-Κατωτικίδης (Γκούμας)

Κυριακή 27/11

Αλ Δημόγλου 15.00 Καβάλα-Ελευθερούπολη Πουρσανίδης Κ.-Ελευθεριάδης-Αγραφιώτης Γρ. (Στουπίδης)

 


Α2 Γυναικών: Εκτός ο Αστέρας, ρεπό οι Πάνθηρες

Στον 3ο όμιλο ο Αστέρας Καβάλας ταξιδεύει στη Θεσσαλία για το παιχνίδι με την Ολύμπια Λάρισας. Η ομάδα των Πανθήρων έχει ρεπό.  Η Ολύμπια Λάρισας έχει 9 βαθμούς και ο Αστέρας έχει 7 βαθμούς αλλά έχει κάνει το ρεπό του.

3ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 27/11

Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Ιωάννινα ΣΚ Αθανασιάδης Αθ.-Δώνης (Βόντζας)

Νεάπολης Λάρ. 13.00 Ολύμπια Λάρ.-ΣΑΚ Αστέρας Σταμπουλής-Γκαρτζονίκας (Σταμάτης)

Ν. Ρύσιο 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-ΧΑΝΘ Μιχέλης-Κουρόγλου (Αργυρού)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Απόλλων Πτ. Κασούμης-Τογανίδου (Καρκαλέτσης)

Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

4ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Κυριακή 27/11

Νεάπολης 14.00 Νεάπολη-Πανόραμα Τσάνταλη-Σκρίνος (Μηλιάρας)

Κατερίνης 14.00 Πιερία-Πυλαία Θώμος-Πλιάκος (Σαμάλης)

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής 1908-Πανσερραϊκός Χάνος-Νικολαϊδης (Μοσχοτόγλου)

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίς 2001 Ξάνθης Κλεπουσνιώτου-Λαμπρέλλης (Βάτσιος)

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

 


Α2 Βόλει Ανδρών: Με τον Μακεδονικό εκτός ο ΑΟΚ

Ο ΑΟΚ ταξιδεύει στη Θεσσαλονίκη για να παίξει με τον Μακεδονικό ο οποίος έχει 2 νίκες και 2 ήττες στο πρωτάθλημα.  Παιχνίδι που μπορεί να το παλέψει το συγκρότημα του Δημήτρη Σιώκη.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 5η αγωνιστική

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022

Δ.Α.Κ. Φλώρινας, 17.30: Α.Π.Σ. Ήφαιστος – Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Δαλκιράνης.

Δ.Α.Κ. Ξάνθης, 18.00: Α.Σ. Ερμογένης – Α.Ε.Ν. Πανοράματος, Διαιτητές: Κυριακίδης, Παπαβασιλείου.

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 19.00: Α.Σ. Μακεδονικός – Α.Ο. Καβάλας, Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Σταυρίδης.

Μ. Παρασκευόπουλος, 20.00: Μ.Γ.Σ. Εθνικός – Α.Σ.Α. Έβρος, Διαιτητές: Ιωαννίδης, Τονονίδης.

Ι. Λεμονίδης, 20.00: Α.Σ. Ελπίς – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Δημητρίου.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ):
1. ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11 (Νίκες 4-0, Σετ 12-2)
2. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 10 (Νίκες 4-0, Σετ 12-5)
3. ΧΑΝΘ 9 (Νίκες 3-1, Σετ 11-5)
4. ΕΑ Λαρίσης 9 (Νίκες 3-1, Σετ 10-4)
5. ΑΠΣ Ήφαιστος 8 (Νίκες 2-2, Σετ 10-8)
6. ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου 7 (Νίκες 2-2, Σετ 9-6)
7. ΑΣ Ελπίς 5 (Νίκες 2-2, Σετ 7-8)
8. ΑΣ Μακεδονικός 5 (Νίκες 2-2, Σετ 8-10)
9. ΑΕΝ Πανοράματος 4 (Νίκες 1-3, Σετ 8-11)
10. ΑΟ Καβάλας 4 (Νίκες 1-3, Σετ 6-10)
11. ΑΣ Ερμογένης 0 (Νίκες 0-4, Σετ 0-12)
-. ΓΣ Πανηπειρωτικός Ιωαννίνων 0 (Νίκες 0-4, Σετ 0-12)

 

 

 

Διαβάστε επίσης