Το πρόγραμμα στη Γ` Εθνική (1ος όμιλος) και στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ   



Γ` Εθνική: Μόνο ο Νέστος εντός έδρας

Με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ` Εθνικής. Εντός ορίων του νομού μας θα παίξει μόνο ο Νέστος που υποδέχεται στο γειτονικό ντέρμπι τον Ορφέα Ξάνθης.  Ο Κεραυνός Πέρνης ταξιδεύει στην Αλεξανδρούπολη για να παίξει με την Ενωση ενώ δύσκολο έργο έχει η Δόξα Θεολόγου στο γήπεδο του Παραλιμνίου. Ο Αετός με το απόλυτο που έχει έως τώρα στα επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τον Κιλκισιακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές.

 Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή  29/9, Ώρα 16:00)

Στάδιο «Φώτης Κοσμάς»: Ένωση Αλεξανδρούπολης – Κεραυνούς Πέρνης
Διαιτητής:  Θόδωρος Γιαπουντζής (ΕΠΣ Ξάνθης)
Βοηθοί: Γκοντόλιας, Τζιβαρτζίδης (ΕΠΣ Ξάνθης)

Γήπεδο ΑΟΞ: Άρης Αβάτου – Δόξα Κάτω Καμήλας
Διαιτητής: Στράτος Στρατούδης (ΕΠΣ Έβρου)
Βοηθοί: Τερζόπουλος (ΕΠΣ Έβρου), Κυριαζής (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Σαφούρης (ΕΠΣ Σερρών)
Βοηθοί: Κρυωνάς, Σάκκος (ΕΠΣ Σερρών)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Πανδραμαϊκός
Διαιτητής: Γιώργος Τακίδης (ΕΠΣ Κιλκις)
Βοηθοί: Ζιγκερίδης, Χαραλαμπόπουλος (ΕΠΣ Κιλκίς)

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Θεολόγου
Διαιτητής: Ιορδάνης Κατεριάδης (ΕΠΣ Πέλλας)
Βοηθοί: Κεσίσογλου, Ταγκαλίδης (ΕΠΣ Πέλλας)

Γήπεδο Κιλκίς: Κιλκισιακός – Αετός Ορφανού

Διαιτητής: Κώστας Πουλικίδης (ΕΠΣ Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης, Οικονομίδης (ΕΠΣ Δράμας)

ΡΕΠΟ: Ηρακλής Ζυγού

 

Α` κατηγορία ΕΠΣΚ: Το ντέρμπι  στην Ελευθερούπολη

Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής στην Α` κατηγορία θα γίνει την Κυριακή στην Ελευθερούπολη.  Εκεί ο Ορφέα που έχει το απόλυτο έως τώρα θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση Λιμεναρίων που είναι αήττητη αλλά με δυο ισοπαλίες στις τρεις πρώτες αγωνιστικές.   Ο επίσης πρωτοπόρος Μ. Α Ορφανίου θα παίξει στην έδρα του Ατρόμητου Χαλκερού. Στο Βερούλειο η ΑΕΚ υποδέχεται τον αήττητο Αστέρα Φωλιάς. Ο Βύρωνας θα πάει στον Πλατανότοπο εκεί όπου πέρσι είχε χάσει και την τελευταία ελπίδα για την άνοδο με βαριά ήττα.  Ο τοπικός Φρίξος δεν έχει ακόμη βαθμό η βαθμούς.

Στον Αμυγδαλεώνα μάλλον πάμε για ντέρμπι ανάμεσα σε Δόξα και Αρη Πηγών ενώ μεγάλο ενδιαφέρον συγκεντρώνει η  γειτονική αναμέτρηση της Κεραμωτής που ψάχνει την πρώτη της νίκη με τον Απόλλωνα Χρυσοχωρίου.  Ο Βρασίδας με νέο προπονητή τον Χρήστο Τερμεντζή θα παίξει στην έδρα της ισχυρής Καρβάλης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στα τοπικά πρωταθλήματα

Σάββατο 17.00

Κεραμωτή: ΠΟ Κεραμωτής- Απόλλωνας Χρυσοχωρίου

Βερούλειο: ΑΕΚ Καβάλας- Αστέρας Φωλιάς

Νέα Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Βρασίδας Νέας Περάμου

Πλατανότοπος: Φρίξος Πλατανοτόπου- Βύρωνας Καβάλας

Αμυγδαλεώνας: Δόξα Αμυγδαλεώνα- Αρης Πηγών

Πολύστυλο: Ασπίδα Πολυστύλου- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αγιος Ανδρέας: ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Κεραυνός Ελευθερών

Ζυγός: Αρης Ζυγού- Θεαγένης Θάσου

Αγίασμα: Μακεδονικός Αγιάσματος- Αγιος Λουκάς

Κυριακή 11.00

Ενωσιακό: Ελπίδες Καβάλας- Κεραυνός Κρηνίδων

Ακροβούνι: Ατρόμητος Ακροβουνίου- Μακεδονικός Αμισιανών

Κωτσάλου: Καβάλα 2004- Ποσειδώνας Καβάλας

Κυριακή 17.00

Ξεριά: Πανιώνιος Ξεριά- Αρης Πρίνου 0-3 χωρίς αγώνα

Ελευθερούπολη: Ορφέας Ελ-  Αναγέννηση Λιμεναρίων(16.00)

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Μ. Α Ορφανίου

Ποταμιά: ΑΟ Ποταμιάς- ΑΕ Πιερέων

Φίλιπποι: Μ. Α Φιλίππων- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου

Νικήσιανη: Παγγαίο- Αίας Παναγίας

Καλλιράχη: Κεραυνός Καλλιράχης- Ατρόμητος Λεκάνης

Βερούλειο: Ηρακλής Καβάλας- Θράκη Γραβούνας

Κωτσάλου: ΠΑΟΚ Καβάλας- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Βαθμολογίες

Α` κατηγορία: Ορφέας Ελ 9. Μ. Α Ορφανίου 9, Αστέρας Φωλιάς 7, ΑΕΚ 6,  Βύρωνας 5, Αναγέννηση Λιμεναρίων 5, Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 4, Δόξα Αμυγδαλεώνα 4, Ατρόμητος Χαλκερού 3, Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 3, Αρης Πηγών 2,  Κεραμωτή 1, Φρίξος Πλατανοτόπου 0, Βρασίδας Νέας Περάμου 0.

Β1 κατηγορία: Αρης Ζυγού 9, Αρης Πρίνου 9, Θεαγένης 7, Ηρακλής Καβάλας 6, Ποντιακός Ποντολιβάδου 6, Μακεδονικός Αγιάσματος 6, Θράκη Γραβούνας 6, Ατρόμητος Λεκάνης 4, Ποσειδώνας 3, Καβάλα 2004 3, Κεραυνός Καλλιράχης 1, ΠΑΟΚ Καβάλας 1, Αγιος Λουκάς 0. Δε συμμετέχει ο Πανιώνιος Ξεριά.

Β2 κατηγορία: Κεραυνός Ελευθερών 9, Βυζάντιο 7, Ατρόμητος Ακροβουνίου 6, Παγγαίο 6, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 6, Ασπίδα Πολυστύλου 6, Μακεδονικός Αμισιανών 6, Κεραυνός Κρηνίδων 3, Αίας Παναγίας 3, ΑΟ Ποταμιάς 3, ΑΕ Πιερέων 3,  Μ. Α Φιλίππων 1,  Παγγαιϊκός 0, ΑΟ Κάρυανης 0, Ελπίδες Καβάλας 0.

 

eXTReMe Tracker