Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΚ



Με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίζονται τα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ. Στην Α` κατηγορία δυο παιχνίδια  φαίνεται να έχουν τον χαρακτήρα του ντέρμπι αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη.  Στο γήπεδο των Πηγών δυο ομάδες ενισχυμένες ο Αρης και ο Μ. Α Ορφανίου θα διεκδικήσουν τη νίκη ενώ στο Χαλκερό ο Βύρωνας υποδέχεται τον Βρασίδα της Νέας Περάμου.  Οι δυο μονομάχοι δεν κέρδισαν στην πρεμιέρα. Ισοπαλία ο Βύρωνας στα Λιμενάρια και ήττα ο Βρασίδας στο Ορφάνι.

Το παιχνίδι του Ορφέα με το Χρυσοχώρι μετατέθηκε για την Κυριακή λόγω του αγώνα Κυπέλλου το Σάββατο στο ίδιο γήπεδο ανάμεσα στον Αετό Οφρυνίου και στον Θεσπρωτό.

Η ΑΕΚ Καβάλας σήμερα θα παίξει στο Χαλκερό με τον Ατρόμητο. Καλό παιχνίδι σίγουρα.  Ντέρμπι του Δήμου Παγγαίου ανάμεσα στον Φρίξο Πλατανοτόπου και τον Αστέρα Φωλιάς.  Δυνατό παιχνίδι αναμένεται στην Καρβάλη μεταξύ του Ναζιανζού και της Κεραμωτής.  Το ίδιο ισχύει για το ματς στον Αμυγδαλεώνα όπου η Δόξα υποδέχεται τα Λιμενάρια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα όλων των κατηγοριών.

 Α` κατηγορία

Σάββατο 17.30

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- ΑΕΚ Καβάλας

Πλατανότοπος: Φρίξος Πλατανοτόπου- Αστέρας Φωλιάς

Πηγές: Αρης Πηγών- Μ. Α Ορφανίου

Κυριακή 17.30

Ελευθερούπολη: Ορφέας- Απόλλων Χρυσοχωρίου

Νέα Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Κεραμωτή

Αμυγδαλεώνας: Δόξα Αμυγδαλεώνα- Αναγέννηση Λιμεναρίων

Χαλκερό: Βύρωνας- Βρασίδας Νέας Περάμου

Β1 κατηγορία

Σάββατο 17.30

Κωτσάλου: Αγιος Λουκάς- Ατρόμητος Λεκάνης

Καλλιράχη: Κεραυνός Καλλιράχης- Ηρακλής Καβάλας

Ποντολίβαδο: Ποντιακός Ποντολιβάδου- Ποσειδώνας Καβάλας

Ζυγός: Αρης Ζυγού- Θράκη Γραβούνας

Κυριακή 17.30

Αγίασμα: Μακεδονικός Αγιάσματος- Αρης Πρίνου

Κυριακή 17.00

Κωτσάλου: ΠΑΟΚ Καβάλας- Θεαγένης

Κωτσάλου: Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`- Πανιώνιος Ξεριά  3-0 χωρίς αγώνα

Β2 κατηγορία

Σάββατο 17.30

Ελευθερές: Κεραυνό Ελευθερών- Μακεδονικός Αγιάσματος

Νικήσιανη: Παγγαίο- Κεραυνός Κρηνίδων

Κυριακή 11.00

Φίλιπποι: Μ. Α Φιλίππων- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Κυριακή 17.30

Ενωσιακό: Ακαδημία Ελπίδες- ΑΟ Ποταμιάς

Ακροβούνι: Ατρόμητος Ακροβουνίου- ΑΕ Πιερέων 2004

Άγιος Ανδρέας: ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου

Παναγία: Αίας Παναγίας- ΑΟ Κάρυανης

Ρεπό η Ασπίδα Πολυστύλου

eXTReMe Tracker