• 9 Μαΐου 2024,

Βύρων – Άρης Αβάτου 1-1 (φωτογραφίες)

Δεν κατάφερε να λυγίσει τον Άρη Αβάτου, μέσα στο γήπεδο “Ανθή Καραγιάννη” ο Βύρων Καβάλας και περιορίστηκε στην ισοπαλία.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από το πρώτο λεπτό τις προθέσεις τους, με συνεχείς επιθέσεις πίεζαν την ομάδα της Καβάλας σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στο 40ο λεπτό ο Δερμιτζάκης του Βύρωνα χάνει διπλή ευκαιρία να σημειώσει τέρμα και στην αντεπίθεση που ακολουθεί ο φιλοξενούμενοι σημειώνουν το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι του Βύρωνα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, η πίεση έφερε  ένα πέναλτι στο 60ο λεπτό, το οποίο μετέτρεψε στο γκολ της ισοφάρισης ο Γρηγόρης Παπαδόπουλος. Στη συνέχεια χάθηκαν πολλές ευκαιρίες από την πλευρά των γηπεδούχων, σε μια από αυτές η μπάλα βρήκε στην δεξιά κάθετη δοκό.

Με το πέρας του αγώνα και ενώ οι παίκτες των δύο ομάδων έδιναν τα χέρια, παράγοντες και φίλαθλοι του Άρη Αβάτου μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν φραστικά στον διαιτητή της αναμέτρησης. Χρειάστηκε η επέμβαση των αστυνομικών που βρισκόταν στο γήπεδο για να τους απομακρύνουν.