Βυρωνας – Δόξα Δράμας 2-1: Νίκη με ανατροπή και καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο (φωτογραφίες)

Πραγματοποιώντας ικανοποιητική εμφάνιση -κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο- ο Βύρωνας επικράτησε με 2-1 της Δόξας Δράμας, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη νωρίτερα σήμερα το απόγευμα στο «Βερούλειο».

Οι φιλοξενούμενοι που παρατάχθηκαν με αρκετά νέα παιδιά, άνοιξαν το σκορ στο 30′ με τον Κυριακίδη. Ο Βύρωνας ανέβασε αισθητά την απόδοση του στο δεύτερο μισό του αγώνα και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 75′ με τον πολύ καλό, Φώτη Δουκάμη. Η ολική ανατροπή ήρθε με το γκολ του Βασίλη Αθανασάκη στο 80′ που του έδωσε τη νίκη (2-1).