• 3 Μαΐου 2024,

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – ΑΟΚ 0-1: Κρατάει τη νίκη και την καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου (φωτογραφίες)

Με τέρμα που σημείωσε ο Ρουμπιές πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο ΑΟΚ επικράτησε με 1-0 επί του Βυζαντίου, σε φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε νωρίτερα στο Κοκκινόχωμα.

Οι αργοναύτες είχαν καλή παρουσία στα πρώτα 45 λεπτά, έχοντας την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την ένταση στο παιχνίδι τους όμως δεν κατάφεραν να διαφοροποιήσουν το τελικό αποτέλεσμα.

Κορυφαία στιγμή για το Βυζάντιο η ευκαιρία του Βλάχου στο 55′, όταν και ο Σιαματάς έσωσε τον ΑΟΚ από βέβαια παραβίαση της εστίας του. Άτυχη στιγμή για το Μοσχόπουλο που τραυματίστηκε σοβαρά στο 65΄και αποχώρησε εκτός παιχνιδιού.