• 19 Μαΐου 2024,

Νέστος- ΑΟΚ 3-1: Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Νέστος επικράτησε 3-1 του ΑΟΚ σε παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν λίγο. Όλα έγιναν στο δεύτερο μέρος αφού στο πρώτο όχι μόνο δεν μπήκαν γκολ αλλά δεν υπήρξαν ούτε ευκαιρίες. Ο ΑΟΚ ήταν καλός στο πρώτο μέρος αν και ακίνδυνος. Στην επανάληψη ο Νέστος βρήκε τρόπο να πλησιάσει στην περιοχή του ΑΟΚ κι έτσι είχε τις ευκαιρίες και τα γκολ. Ο ΑΟΚ τέλειωσε το ματς με μία μόνο ευκαιρία!
Στο 50’ ο Μελισσόπουλος ξέφυγε από τους κεντρικούς αμυντικούς του ΑΟΚ και με κοντινό σουτ έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο ΑΟΚ κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Γ. Παπαδόπουλος 1-1. Στο 61’ ο Σγκούρι με ωραίο σουτ έκανε το 2-1 και στο 67’ ο Μκτσιάν επωφελήθηκε λάθος του Αθανασίου κι από κοντά έκανε το 3-1.
*Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος έκανε βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία κερδίζοντας 2-1 τον Καμπανιακό. Το ματς κρίθηκε στο τέλος.