Α` κατηγορία ΕΠΣΚ: Στο Βερούλειο και Πέρνη τα ντέρμπι της αγωνιστικής



Με δυο σπουδαία παιχνίδια συνεχίζεται η Α` κατηγορία της ΕΠΣΚ.  Στο Βερούλειο η ΑΕΚ τυπικά γηπεδούχος παίζει με τον Βύρωνα, στο ντέρμπι της διπλανής πόρτας όπου οι δυο ομάδες δε θέλουν να έχουν απώλειες αφού προσπαθούν να παραμείνουν ζωντανές στο κυνήγι της πρώτης θέσης. Από τον Βύρωνα δεν θα παίξει ο Δαμιανός Δελής που αποβλήθηκε στον ημιτελικό του Κυπέλλου με τον Βρασίδα.

Παράλληλα στην Πέρνη, ο Κεραυνός θα υποδεχθεί τον Ορφέα σε παιχνίδι που φυσικά θεωρείται ντέρμπι έστω και να η ομάδα της Ελευθερούπολης δε βρίσκεται σε καλή αγωνιστική κατάσταση.   Ο Βρασίδας θα δυσκολευτεί χωρίς τον Παντίδη στην Καρυά που θέλει να ξεφύγει από τις επικίνδυνες θέσεις. Ο Μ. Α Αντιφιλίππων μετά την πολύ καλή εμφάνιση με τον ΑΟΚ για το κύπελλο παίζει στην έδρα του με το Χαλκερό που έχει άμεση ανάγκη από τους βαθμούς.  Στα Λιμενάρια η Αναγέννηση υποδέχεται τον Φρίξο Πλατανοτόπου που παλεύει όλα τα ματς ενώ στη Νέα Καρβάλη, σίγουρα παρουσιάζει ενδιαφέρον η αναμέτρηση του τοπικού Ναζιανζού με τη Δόξα Θεολόγου που παίζει καλό ποδόσφαιρο. Στα χαρτιά ο Απόλλων Χρυσοχωρίου θα πάρει 3 βαθμούς από τον Ηρακλή Καβάλας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής.

Σάββατο 14.45

Νέα Καρυά: Εθνικός Νέας Καρυάς- Βρασίδας Νέας Περάμου

Χρυσοχώρι: Απόλλων Χρυσοχωρίου- Ηρακλής Καβάλας 3- χωρίς αγώνα

Βερούλειο: ΑΕΚ- Βύρωνας

Πέρνη: Κεραυνός Πέρνης- Ορφέας Ελευθερούπολης

Κυριακή 14. 45

Αντιφίλιπποι: Μ. Α Αντιφιλίππων- Ατρόμητος Χαλκερού

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Φρίξος Πλατανοτόπου

Νέα Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Δόξα Θεολόγου

Βαθμολογία: Κεραυνός Πέρνης 35, ΑΕΚ 32, Βύρωνας 28, Βρασίδας Ν. Π 22, Μ. Α Αντιφιλίππων 22,  Ορφέας Ελ 21, Αναγέννηση Λιμεναρίων 21, Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 21, Δόξα Θεολόγου 16, Φρίξος Πλατανοτόπου 15, Νέα Καρυά 12, Ατρόμητος Χαλκερού 11, Απόλλων Χρυσοχωρίου 3. Δε συμμετέχει ο Ηρακλής Καβάλας.

Β` κατηγορία- 1ος όμιλος

Σάββατο 14.45

Ολυμπιακός Καβάλας- Αρης Πηγών

Ατρόμητος Λεκάνης- Αίας Παναγίας

Πανιώνιος Ξεριάς- Μυρμιδόνες

Κυριακή 11.00

ΑΟ Ποταμιάς- Μαίανδρος Γέροντας

Ποσειδώνας- Αρης Πρίνου

Κεραυνός Καλλιράχης- ΠΑΟΚ Καβάλας

Κυριακή 14,45

Θεαγένης- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Βαθμολογία: Αρης Πηγών 30, Ολυμπιακός Καβάλας 27, Αρης Πρίνου 27, Ποσειδώνας 23, Θεαγένης 20, Μυρμιδόνες 20, ΠΑΟΚ Καβάλας 18, Κεραυνός Καλλιράχης 17, Πανιώνιος Ξεριάς 15, ΑΟ Ποταμιάς 15, Ατρόμητος Λεκάνης 9, Ποντιακός Ποντολιβάδου 7, Μαίανδρος Γέροντας 6, Παναγία 3.

Β` όμιλος

Σάββατο 14.45

Κεραυνός Κρηνίδων- Κεραυνός Ελευθερών

Παγγαιϊκός- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Κυριακή 11.00

Μακεδονικός Αμισιανών- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Αστέρας Φωλιάς- Μ. Α Φιλίππων

Κυριακή 14.45

Ασπίδα Πολυστύλου- Μ. Α Ορφανίου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- ΑΟ Ελαιοχωρίου

ΑΟ Κάρυανη- Αρης Ζυγού

Βαθμολογία: Κεραυνός Κρηνίδων 33, Μ. Α Φιλίππων 28, Βυζάντιο 24, Παγγαιϊκός 24, Κεραυνός Ελευθερών 21, Μ. Α Ορφανίου 17, Δόξα Αμυγδαλεώνα 17, Αστέρας Φωλιάς 16, Αρης Ζυγού 15, Μακεδονικός Αμισιανών 12, ΑΟ Κάρυανης 11, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 10, ΑΟ Ελαιοχωρίου 4, Ασπίδα Πολυστύλου 4.

Γ` κατηγορία

Σάββατο 14.45

ΑΕ Πιερέων- Ελπίδες

Ατρόμητος Ακροβουνίου- Θράκη Γραβούνας 3-0 χωρίς αγώνα

Κυριακή 11.00

Καβάλα 2004- Αρης Ακροποτάμου

Κεραμωτή- Λύκοι

Κυριακή 14.45

Αγιος Λουκάς- Παγγαίο

Φάρος Μαριών- Ηρακλής Μυρτοφύτου

Βαθμολογία: Κεραμωτή 36, Αγιος Λουκάς 30, Καβάλα 2004 29, Ηρακλής Μυρτοφύτου 27, ΑΕ Πιερέων 22, Αρης Ακροποτάμου 22,  Ατρόμητος Ακροβουνίου 20, Φάρος Μαριών 18, Παγγαίο 11, Λύκοι 6, Ελπίδες 0. Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.

 

eXTReMe Tracker