Adv_Widget

Adv_Widget
Α'  κατηγορία : Στην Ελευθερούπολη το ντέρμπι της αγωνιστικής

Α’  κατηγορία : Στην Ελευθερούπολη το ντέρμπι της αγωνιστικής



Στο Δημοτικό Στάδιο Ελευθερούπολης κρίνονται πολλά όσον αφορά τον τίτλο του πρωταθλητή στην Α’ κατηγορία.  Ο πρωτοπόρος Βύρωνας Καβάλας μετά την ισοπαλία με τον ομάδα της Καρβάλης στο Χαλκερό, δεν έχει περιθώρια για νέα απώλεια αυτή τη φορά με τον γηπεδούχο Ορφέα. Την ίδια ώρα η Δόξα Θεολόγου είναι το απόλυτο φαβορί απέναντι στον Κεραυνό Κρηνίδων που δεν έχει ελπίδες παραμονής. Ενδιαφέρον στο ματς του Ναζιανζού με τον Ατρόμητο Χαλκερού ενώ ο Μ. Α Φιλίππων θέλει μόνο νίκη με τον Αρη Πηγών για να έχει ελπίδες παραμονής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής.

Κυριακή 15.00

Ελευθερούπολη: Ορφέας- Βύρωνας

Κρηνίδες: Κεραυνός Κρηνίδων- Δόξα Θεολόγου

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Φρίξος Πλατανοτόπου(15.30)

Κυριακή 16.00

Πέραμος: Βρασίδας Ν. Π- Θεαγένης

Κυριακή 16.30

Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Ατρόμητος Χαλκερού

ΑΕΚ- Ολυμπιακός Καβάλας 3-0 χωρίς αγώνα

Μ. Α Φιλίππων- Αρης Πηγών

Βαθμολογία: Βύρωνας 52, Δόξα Θεολόγου 51, Ορφέας 46, Βρασίδας 41, Αναγέννηση Λιμεναρίων 37, Φρίξος Πλατανοτόπου 34, Νέα Καρβάλη 33, Αρης Πηγών 33, ΑΕΚ 28, Ατρόμητος Χαλκερού 27, Μ. Α Φιλίππων 21, Θεαγένης 17, Κεραυνός Κρηνίδων 17.  Αποχώρησε ο Ολυμπιακός Καβάλας.

Β1 κατηγορία

Σάββατο 16.30

Μαίανδρος Γέροντας- Πανιώνιος  Ξεριάς

Ατρόμητος Λεκάνης- Κεραμωτή

Μυρμιδόνες- ΑΟ Ποταμιάς

Μακεδονικός Αγιάσματος- Απόλλων Χρυσοχωρίου

Κυριακή 11.15

Παναγία- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Κυριακή 15.30

Φάρος Μαριών- Ποσειδώνας

Βαθμολογία:  Κεραμωτή 54, Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 44, Μακεδονικός Αγιάσματος 42, Ποσειδώνας 33, Πανιώνιος Ξεριάς 32, Μαίανδρος Γέροντας 30, Ποταμιά 26, Παναγία 24,  Μυρμιδόνες 17, Ατρόμητος Λεκάνης 14, Ποντιακός Ποντολιβάδου 13, Φάρος Μαριών 8.  Η  Λεκάνη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς.

Β2 κατηγορία

Σάββατο 16.30

ΠΑΟΚ Καβάλας- Ελπίδες Καβάλας

Κυριακή 11.00

Μακεδονικός Αμισιανών- Κεραυνός Καλλιράχης (12.00)

Αρης Πρίνου- Δόξα Αμυγδαλεώνα (11.15)

Ηρακλής Καβάλας- Καβάλα 2004

Κυριακή 16.30

Αρης Ζυγού- Ασπίδα Πολυστύλου

Ρεπό ο Αγιος Λουκάς

Βαθμολογία:  Δόξα Αμυγδαλεώνας 38, Μακεδονικός Αμισιανών 35,  Ηρακλής Καβάλας 34, Καβάλα 2004 31, ΠΑΟΚ Καβάλας 30, Αρης Πρίνου 29,  Ασπίδα Πολυστύλου 23, Αρης Ζυγού 22,  Κεραυνός Καλλιράχης 20,  Ελπίδες 7,  Αγιος Λουκάς 2. Ο Ηρακλής ξεκίνησε με -6 και ο Αγιος Λουκάς με -3.

Β3 κατηγορία

Σάββατο 16. 30

ΑΕ Πιερέων-  ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΑΟ Ελαιοχωρίου- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ατρόμητος Ακροβουνίου- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου

Κεραυνός Ελευθερών- ΑΟ Κάρυανης

Παγγαίο- Αστέρας Φωλιάς

Ρεπό ο Μ. Α Ορφανίου

Βαθμολογία: Μ. Α Ορφανίου 53, Αστέρας Φωλιάς 38, Κεραυνός Ελευθερών 35, Παγγαιϊκός 33, ΑΟ Κάρυανης 29, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 27, Ατρόμητος Ακροβουνίου 24, ΑΟ Ελαιοχωρίου 23, Βυζάντιο 14, ΑΕ Πιερέων 10, Παγγαίο -3.

 

 

 

eXTReMe Tracker