Αλέξανδρος Κιλκίς – ΑΟΚ 0-2 : Σπουδαίος για 45’ λεπτά κέρδισε δίκαια ! (φωτογραφίες)

Αποστολή στο Κιλκίς Τάσος Πατσίδης.

Ο ΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλός και πετυχαίνοντας 2 γκολ έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του ενώ στην επανάληψη παρά το γεγονός ότι ο Αλέξανδρος προσπάθησε να πιέσει δεν απειλήθηκε άμεσα η εστία του Δήμιζα.

Ο Παύλος Δερμιτζάκης στην θέση του Βασίλη Γαβριηλίδη χρησιμοποίησε ως αμυντικό χαφ τον Γρηγόρη Παπαδόπουλου ενώ επανέφερε στο αρχικό σήμα τον Γεμιστό στην θέση του Βαλαβανόπουλου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΚ είχε καλή κυκλοφορία , είχε πλάνο στο παιχνίδι του και κυρίως αποτελεσματικότητα.

Στην επανάληψη με καλή διαχείριση του σκορ πήρε μία σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που φάνηκε ότι είναι μία δουλεμένη ομάδα.

Στο παιχνίδι με τον Αλέξανδρο ο ΑΟΚ είχε την συμπαράσταση περίπου 200 και πλέον φιλάθλων που συνάντησαν πολύ καλές καιρικές συνθήκες στην πόλη του Κιλκίς.

Στο 12’ πλασέ ελάχιστα άουτ από τον Μαρκόπουλο, η πρώτη μεγάλη φάση.

37’ Φεύγει μόνος του ο Μαρκόπουλος , πρώτο πλασέ αποκρούει ο Αθανασίου και στην επαναφορά ο Μαρκόπουλος εύκολα το 0-1.

Στο 40’ από πάσα ακριβείας του Γεμιστού ο Τσούτσης το 0-2.

Στο 43’ πλασέ του Μαρκόπουλου από καλή θέση άουτ.

Στο 65’ αστόχησε από καλή θέση ο Τερζής.