• 24 Φεβρουαρίου 2020,

 Αποτελέσματα και βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα  και στη Γ` Εθνική – Οι αγώνες των ομάδων μας

  Αποτελέσματα και βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα  και στη Γ` Εθνική – Οι αγώνες των ομάδων μας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ και βαθμολογία στη Γ` Εθνική(1ος όμιλος)

Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης: 2-1 (0-1) (48′ Μελισσόπουλος, 90′ Τανζού / 41′ Λίτσκας)

Κεραυνός Πέρνης – Ένωση Αλεξανδρούπολης: 1-1 (1-1) (12′ Λάσπατζης / 45′ Μελισσόπουλος αυτ.)

Δόξα Κάτω Καμήλας – Άρης Αβάτου: 1-1 (0-0) (55′ Μπονέρης / 64′ Γκέκας)

Πανδραμαϊκός – Πανσερραϊκός: 0-1 (0-0) (90+ Γεωργιάδης)

Αετός Ορφανού – Κιλκισιακός: 3-0 (1-0) (33′ Έλεζι, 48′ Σαλπιγγίδης, 90+ Δουμάνης)

Δόξα Θεολόγου – Απόλλων Παραλιμνίου: 0-2 (0-0) (74′ Καρυοφύλλης, 84′ Γαϊδαρτζής πεν.)

Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πανσερραϊκός 36 (38-8)
  2. Νέστος Χρυσούπολης 31 (24-15)
  3. Πανδραμαϊκός 30 (24-12)
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 25 (21-12)
  5. Άρης Αβάτου 23 (20-16)
  6. Δόξα Κάτω Καμήλας 23 (26-17)
  7. Αετός Ορφανού 19 (20-16)
  8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 17 (14-20)

——————————————————-

  1. Κεραυνός Πέρνης 15 (19-24)
  2. Ορφέας Ξάνθης 15 (13-23)
  3. Ηρακλής Ζυγού 7 (6-15)*
  4. Κιλκισιακός 7 (9-29)*
  5. Δόξα Θεολόγου 2 (4-31)

*Έχουν πραγματοποιήσει το ρεπό τους στον β’ γύρο

 


 

Προηγήθηκε αλλά έχασε στο φινάλε ο Νέστος με 2-1

Με ανατροπή ο Ορφέας Ξάνθης πήρε ένα πολύτιμο τρίποντο στο γειτονικό ντέρμπι με το Νέστο που προηγήθηκε στο ημίχρονο αλλά στο β` μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι.

Στο 14` αουτ του Μαυρόπουλου λίγο άουτ

Στο 24` σουτ του Τανζού άουτ από το ύψος της περιοχής

Στο 41` σουτ του Γεωργιάδη στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά σε κενή εστία ο Λίτσκας το 0-1

Στο 48′. Ο Καραγκιόζης εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Μελισσόπουλος που στο τέλος της ανάπαυλας πραγματοποίησε την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ισοφάρισε με κεφαλιά σε 1-1.

Στο 67′  κεφαλιά του Τζαμπάζ Χακή μετά από φάουλ του Τσέκου  η μπάλα  στο αριστερό δοκάρι.

Δοκάρι για τον Νέστο στο 74′ με τον Λίτσκα να εκτελεί φάουλ σχεδόν από την γραμμή της περιοχής και τον Ρούφο να απομακρύνει και την μπάλα στη συνέχεια να βρίσκει και στην οριζόντια δοκάρι.

Στο 77′ από κόρνερ του Τορομανίδη και προβολή του Μελισσόπουλου, ο Μπλιός απομάκρυνε την μπάλα πάνω στη γραμμή.

Στο 90` σε αντεπίθεση ο Τσέκος γύρισε την μπάλα και ο Τανζού πέτυχε το 2-1.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Τζαμπάζ Χακή, Κατρανίτσας, Χασάνογλου Φεϊζή, Τορομανίδης, Μαυαρόπουλος, Καραγκιόζης, Σουκρήογλου Σουκρή, Κουκουρίγκος, Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού, Ζυκολλάρι.

Αναπληρωματικοί: Μελισσόπουλος, Τσέκος, Ξαντινίδης, Γεωργιάδης, Βρίγκος, Μαυράκης, Μπαϊρακτάρ Αχμέτ

Νέστος Χρυσούπολης (Κετσιεμενίδης): Δεμένικος, Μπλιός, Ποδάρας, Φραγκούλης, Δόντσος, Παπαδόπουλος, Ανδρεάδης, Λίτσκας, Μπαϊκαρά, Λαζαρίδης, Γεωργιάδης.

Αναπληρωματικοί: Τζεράκης, Κλοκίδης, Αγοραστός, Μπαμπούρης, Γρηγοριάδης, Κοβάτσης, Αδαμάκης.

 


 

Ο Κεραυνός Πέρνης 1-1 με την Αλεξανδρούπολη

Ο Κεραυνός ξεκίνησε πολύ καλά, προηγήθηκε και πριν το ημίχρονο δέχθηκε αυτογκόλ.  Σε αυτό το σημείο κρίθηκαν πολλά. Στην επανάληψη ο Ψυχουδάκης ήταν θετικότατος.

Στο 8` ο Λάσπατζης με σουτ έξω από την περιοχή  πραγματοποίησε το 1-0 για τον Κεραυνό

Σουτ πλάγια μέσα από την περιοχή από τον Δορουγιδένη στο 36′ καταλήγει άουτ.

Σουτ του Καρακασίδη για την Αλεξανδρούπολη στο 40′ άουτ.

Στο 45` με αυτογκόλ του Μελισσόπουλου  η Αλεξανδρούπολη ισοφαρίζει σε 1-1

Σουτ του Πατσιώρα μέσα από την περιοχή στο 55′, απέκρουσε ο γκολκίπερ και στην επαναφορά σουτ του Γκαβανόζη, διώχνει πάνω στη γραμμή αμυντικός της Πέρνης.

Τετ α τετ του Καβατζικιώτη στο 75 απέκρουσε ο Ψυχουδάκης σε κόρνερ.

Σουτ Μαυρομάτη στο 82′, αποκρούει σε κόρνερ ο Ψυχουδάκης.

Οι συνθέσεις

Κεραυνός Πέρνης (Μαλαματάς): Ψυχουδάκης, Μπαντάνης, Μαλαμίδης, Μαρκάκης, Κωνσταντάρας, Μελισσόπουλος, Λάσπατζης, Τσάκωνας, Τζουμάνης, Μενίκου, Κλοκίδης.

Αναπληρωματικοί: Χαχαμίδης, Τζιβανόπουλος, Ιβανίδης, Κλειτσιώτης.

Ένωση Αλεξανδρούπολης (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Μαυρομάτης, Λίτσιος, Κομεσίδης, Αμπραχαμιάν, Καρακασίδης, Πατσιώρας Κ., Μαλτέζος, Γκαβανόζης, Καβατζικιώτης.

Αναπληρωματικοί: Γκουντενούδης, Παπαοικονόμου, Γεωργαντζόπουλος, Μπινόπουλος, Τοπαλίδης, Μάζης, Παπαδάκης.

 


 

Ανώτερος ο Αετός Οφρυνίου και 3-0 τον Κιλκισιακό

Δε δυσκολεύτηκε ο Αετός να πάρει τη νίκη αφού ήταν ανώτερος από το 30` και μετά, έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού με πολύ καλά διαστήματα στο παιχνίδι του.

Τα γκολ του αγώνα

*Στο 34` ο Ελέζι το 1-0

Στο 48` ο Σαλπιγγίδης το 2-0

Στο 90+ ο Δουμάνης κλείνει το σκορ σε 3-0

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Αετός: Κυφωνίδης, Θεοδοσιάδης 72` Σάβογλου, Πανάγου, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης. Τουμανίδης, Ελέζι, Ουζούνογλου 83` Γιάνα, Τσίλογλου 82` Σαββατιανός, Δουμάνης, Αποστολίδης 27` λ.τ  Σαλπιγγίδης.

Κιλκισιακός: Τριανταφυλλίδης,  Φωτάκης, Κουμαλάτσιος 62` Τοπαλίαδης , Βόσδου, Μαυροκεφαλίδης, Καρασαββίδης, Κονστάντι 80` Κυρίτσης, Δημητριάδης, Πιπερτζής, Βατανίδης, Λάμπογλου.

 


 

Από το 70` και μετά λύγισε η Δόξα Θεολόγου

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Δόξα Θεολόγου από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου που είχε περισσότερες λύσεις στο τελευταίο διάστημα του αγώνα σε πολύ κακό αγωνιστικό χώρο.  Στο 74` ο Καρυοφίλλης το 0-1

Στο 84` με πέναλτι ο Γαϊδαρτζής το 0-2

 

Τα αποτελέσματα στα τοπικά πρωταθλήματα

Σάββατο 15.00

Πλατανότοπος :Φρίξος Πλατανοτόπου- ΑΕΚ Καβάλας 1-0

Φίλιπποι: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Ορφέας Ελευθερούπολης 0-3

Βερούλειο: Βύρωνας- Αναγέννηση Λιμεναρίων 3-2

Νέα Πέραμος:_ Βρασίδας Νέας Περάμου- Μ. Α Ορφανίου 0-0

Πηγές: Αρης Πηγών- Αστέρας Φωλιάς 2-0

Αμυγδαλεώνας: Δόξα Αμυγδαλεώνα- Κεραμωτή 1-0

Νικήσιανη: Παγγαίο-  Ακαδημία Ελπίδες 2-1

Κωτσάλου: ΠΑΟΚ Καβάλας- Ηρακλής Καβάλας 1-3

Κυριακή 11.00

Κωτσάλου: Καβάλα 2004- Θράκη Γραβούνας 1-1

Κυριακή 11.30

Παναγία: Αίας Παναγίας- Μ. Α Φιλίππων 2-1

Κυριακή 15.00

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 0-0

Κωτσάλου: Αγιος Λουκάς- Θεαγένης 0-4

Καλλιράχη: Κεραυνός Καλλιράχης- Αρης Ζυγού 5-4

Λεκάνη: Ατρόμητος Λεκάνης- Ποσειδώνας 1-4

Ποντολίβαδο: Ποντιακός Ποντολιβάδου- Αρης Πρίνου 1-3

Κρηνίδες: Κεραυνός Κρηνίδων- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου 3-5

Ελευθερές: Κεραυνός Ελευθερών- ΑΟ Ποταμιάς 5-0

Ακροβούνι: Ατρόμητος Ακροβουνίου- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-6

Αμισιανά: Μακεδονικός Αμισιανών- Ασπίδα Πολυστύλου 0-0

 

 

Η βαθμολογία στην Α` κατηγορία

1) Μ. Α Ορφανίου 35

2)Ορφέας 32

3)Βύρωνας  31

4)Δόξα Αμυγδαλεώνα 27

5)Φρίξος Πλατανοτόπου 24

6)Αναγέννηση Λιμεναρίων 21

7)Αρης Πηγών 20

8) Κεραμωτή 18

9)Καρβάλη 18

10) Αστέρας Φωλιάς 15

11)Βρασίδας Ν. Π 14

12)ΑΕΚ Καβάλας 9

13)Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 5

14) Ατρόμητος Χαλκερού 4

 

Η βαθμολογία στη Β1

1) Αρης Ζυγού 33

2) Μακεδονικός Αγιάσματος 32

3) Αρης Πρίνου 32

4) Ηρακλής Καβάλας 29

5) Θεαγένης 27

6) Θράκη Γραβούνας 24

7) Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β` 24

8) ΠΑΟΚ Καβάλας 19

9) Κεραυνός Καλλιράχης 19

10) Ποσειδώνας 16

11) Ποντιακός Ποντολιβάδου 12

12) Αγιος Λουκάς 6

13) Ατρόμητος Λεκάνης 5

14) Πανιώνιος Ξεριάς δε συμμετέχει

 

Η βαθμολογία στη Β2

1) Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 36

2) Κεραυνός Ελευθερών 31

3) Παγγαιϊκός 26

4) ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 24

5) Ατρόμητος Ακροβουνίου 23

6) Μ. Α Φιλίππων 22

7)Κεραυνός Κρηνίδων 21

8) Ασπίδα Πολυστύλου 21

9) Μακεδονικός Αμισιανών 17

10) Παγγαίο 18

11) Ποταμιά 15

12) ΑΕ Πιερέων 13

13) Παναγία 6

14) Ελπίδες 3

15) ΑΟ Κάρυανης δε συμμετέχει

 

Διαβάστε επίσης