Διακρίσεις ΑΣΕΑ Καβάλας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα under 15

Ασημένιο μετάλλιο στο πανελληνιο πρωτάθλημα U15!Ξεκινωντας από το νο4 ,η ομάδα του ΑΣΕΑ Καβαλας κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο ομαδικό.Με νικες σε Αλεξπολη,Χανιά,στον ημιτελικο τον Ολυμπιακο και με ήττα στον τελικό από την ομάδα της Φλωρινας κατέκτησε τη 2η θέση στην Ελλάδα!Στη σύνθεση της ομαδας ήταν η Δημητριαδη Φ(13 χρ),Συμεωνιδου Θ(15 χρ) και Γκαιντατζη Λ(12χρ),προπονητής ο Γιαννης Σταύρου!

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Γκαιντατζη ,στο διπλό,με συμπαίκτρια  τη   Μεραμβελιωτακη του Ολυμπιακού και το Χάλκινο η Δημητριαδη με συμπαικτρια  τη Χαλαρη επισης του Ολυμπιακού!Στο ατομικό η μικροτερη αθλήτρια στο  βάθρο ήταν η Γκαιντατζη κατακτώντας τη 3η θέση στην Ελλάδα!Η Δημητριαδη  και ο Τιμαμοπουλος(14χρ) τερμάτισαν στην 9η θέση στην Ελλάδα !

Να σημειωθεί ότι η ομάδα της Καβαλας αγωνίστηκε και στο ομαδικό παιδων με  τους Καλταπανιδη,Λευκοπουλο και Τιμαμοπουλο τερματίζοντας στην 9η  θέση.Υπευθυνος προπονητής της ομαδας των παιδων ήταν ο αθλητης του ΑΣΕΑΚ  Αλαρουπι Μ!Στο διπλό παιδων ο Τιμαμοπουλος κατέκτησε τη 5η θέση μαζί με  συμπαίκτη τον Τζενιδη Θ της ΧΑΝΘ,φτάνοντας μια ανάσα από το  μετάλλιο.Εχασαν 3-2 σετ στον προημιτελικό με αντιπάλους τους αθλητές από  την Πευκη ,Μανολωπουλο/Κατσαπρακακη.Αξιοσημειωτη ήταν η νίκη του  Τιμαμοπουλου στον Μανωλοπουλο της Πευκης στον όμιλο των ατομικων  αγωνισμάτων !