Δυνατές συμμετοχές στο grand prix «Δαβιτζόγλεια 2019» της Καβάλας



Δυνατές συμμετοχές περιλαμβάνει το 4ο ελληνικό grand prix, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη (17/7) στο Δημοτικό Στάδιο της Καβάλας. Ενδεικτικά, στη σφυροβολία ανδρών, μεταξύ άλλων θα συμμετάσχουν οι Παπαδημητρίου (ΑΕΚ) και Μπαρλής (ΠΑΟ) και στα 400μ. ο Δημότσιος (Ολυμπιακός), ενώ στις γυναίκες οι Πατσούδη (ΠΑΟΚ), Γεροκώστα στα 100μ.

Δυνατές συμμετοχές περιλαμβάνει το 4ο ελληνικό grand prix, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη (17/7) στο Δημοτικό Στάδιο της Καβάλας. Ενδεικτικά, στη σφυροβολία ανδρών, μεταξύ άλλων θα συμμετάσχουν οι Παπαδημητρίου (ΑΕΚ) και Μπαρλής (ΠΑΟ) και στα 400μ. ο Δημότσιος (Ολυμπιακός), ενώ στις γυναίκες οι Πατσούδη (ΠΑΟΚ), Γεροκώστα στα 100μ.

Αναλυτικά οι ανδρικές συμμετοχές:
Αλέξανδρος Παπαδημητρίου (ΑΕΚ) και Γιάννης Μπαρλής (ΠΑΟ) στη σφυροβολία, Στέλιος Δημότσιος (Ολυμπιακός) στα 400μ,  Σταύρος Γεωργίου (ΠΓΣ) και  Νίκος Δοντάς (ΓΣ Τρικάλων) στο τριπλούν, Θόδωρος Μαθιουδάκης (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) στο ύψος,  Γιάννης Λαζαρίδης (ΓΑΣ Κιλκίς), Φώτης Μητρόπουλος (ΑΟ Κούρος) στα 110μ εμπόδια, Αγγελος Αγγελάκης (Πελασγός Λάρισας), Κώστας Παπαζαφείρης (ΑΕ Ολυμπιάς) στα 100μ, Αντώνης Παπαντώνης (ΓΣ Δεσκάτης), Μιχάλης Γελασάκης (Ολυμπιακός), Αλέξανδρος Λίτσης (Ολυμπιακός) στα 3.000μ και Κώστας Τζιρτζίρης (Ολυμπιακός), Νίκος Πουλημάς (Κερκυραϊκός), Κώστας Νακόπουλος (Πανιώνιος) στα 800μ.

Αναλυτικά οι γυναικείες συμμετοχές:
Ολυμπία Πατσούδη (ΠΑΟΚ), Σοφία Γεροκώστα (ΟΠ Θεσσαλονίκης), Σμαρώ Κοκκινίδου (Αίολος Μακεδονίας) στα 100μ εμπόδια, οι Ολγα Τσομπανίδου (Παναχαϊκή), Ελευθερία Κομπίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) Λεμονιά Πολυχρονιάδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) στα 100μ, οι Στέλλα Δήμογλου (ΟΚΑ Καβάλας), Θεοδοσία Νακοπούλου (ΜΕΑΣ Τρίτων) στα 400μ εμπόδια, οι Μάγδα Γαζέα (ΓΕ Ζακύνθου), Ευαγγελία Δοντά (ΓΣ Ηρακλής), Μαρία Πάνου (ΕΑΡ), Ελένη Λευκοπούλου (ΕΑΡ), Γεωργία (Αμπατζίδου (Βεργίνα), Φρειδερίκη Μπεκύρου (ΓΕ Αργολίδας) στα 1.500μ, οι Φρόσω Δρόσου (ΠΓΣ), Σουλτάνα Παπασωτηρίου (ΠΑΟΚ), Δήμητρα Μπόνια (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών), Θεοδώρα Ξυλάκη (ΓΣ Ηρακλής) στο ύψος, οι Ελένη Μασλίγκα (ΓΣ Εδεσσας), Βασιλική Βάββα (Ολυμπιακός)στο μήκος και οι Μάγδα Κομότογλου (ΑΦ Αδωνις Θεσσ.), Δωροθέα Καλπακίδου (ΟΦΚΑ Σερρών), Ζαχαρούλα Γεωργιάδου (Πειραικός Σύνδεσμος), Ευαγγελία Σοφάνη (ΑΓΣ Βοιωτίας) στο δίσκο.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
18.30 Τελετή έναρξης
18.40 80μ ΠΠ Α΄
19.00 100μ εμπόδια Γ, μήκος ΠΚ Α΄-Β΄, σφύρα Α
19.20 110μ εμπόδια Α, ύψος Α
19.40 100μ Γ
20.00 100μ Α, τριπλούν Α, δίσκος Γ
20.20 800μ Α
20.30 3.000μ Α, ύψος Γ
2.40 1.500μ Γ
20.50 200μ Γ
21.00 60μ ΠΚ Β΄, μήκος Γ, δίσκος Α
21.10 60μ ΠΠ Β΄
21.20 80μ ΠΠ Α΄
21.30 400μ Α
21.40 400μ εμπόδια Γ

Newsroom ΑΛΤΕΡ ΕΓΚΟ,www.sport.gr

eXTReMe Tracker