• 2 Απριλίου 2020,

Energean Kavala BC  – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 72-64: Μέσα τα πάει καλά(φωτογραφίες)

 Energean Kavala BC  – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 72-64: Μέσα τα πάει καλά(φωτογραφίες)

Η Ενωση συνέχισε χωρίς απώλειες μέσα στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου». Συνάντησε δυσκολίες απέναντι στην Κομοτηνή όμως τα κατάφερε αφού είχε περισσότερες επιλογές.
Η Κομοτηνή προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη ήταν σπουδαία στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Πήρε τη διαφορά στο ημίχρονο ενώ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν και να μπουν στο παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο.  Η Ενωση κράτησε όμως τη νίκη και χειροκροτήθηκε από τους λίγους φιλάθλους που βρέθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου».

Το φιλμ του αγώνα

Δεκάλεπτα:  22-25, 40-29, 56-49, 72-64
Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 14 (3), Αδαμόπουλος 3, Λαμπρόπουλος 10 (2), Σαββίδης 5 (1), Αθανασιάδης 7 (1), Αμπαράς 11 (2), Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 10, Ντάκος 6, Τεκερίδης 6.
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 3, Μαστροδημήτρης 3 (1), Παλάσκας 6 (2) , Τσουμάρης 7 (1), Λεχούδης 12 (2) ,Κουτσοβασίλης 5 , Σταυριανόοπουλος 1, Σπέντζος 9 (1) , Χαλίλ 18.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Γιάννινα 56-66
Έσπερος Λαμίας – Ευκαρπία 77-81
Γέφυρα – Ερμής Λαγκαδά 65-73
Δόξα Λευκάδας – Μαχητές-Πειραματικού 67-62
Πρωτέας Γρεβενών – Στρατώνι 76-77
Αίας Ευόσμου – ΚΑΟΧ 79-40
Πολύγυρος – Φάρσαλα 66-75
Καβάλα – Κομοτηνή 72-64

 

Η Βαθμολογία (Σε 4 αγώνες):

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 8 (4-0)
    2. Φάρσαλα 8 (4-0)
    ———————————————
    3. ΧΑΝΘ 7 (3-1)
    4. Δόξα Λευκάδας 7 (3-1)
    5. ΠΣ Ευκαρπίας 7 (3-1)
    6. Ερμής Λαγκαδά 6 (2-2)
    7. ΑΟ Πολυγύρου 6 (2-2)
    8. Μαχητές-Πειραματικού 6 (2-2)
    9. Καβάλα 6 (2-2)
    10. Στρατώνι 6 (2-2)
    11. Πρωτέας Γρεβενών 5 (1-3)
    12. Γέφυρα 5 (1-3)
    ————————————————-
    13. ΓΑΣ Κομοτηνής 5 (1-3)
    14. Αίας Ευόσμου 5 (1-3)
    15. Έσπερος Λαμίας 5 (1-3)
    16. ΚΑΟΧ 2 (0-4)

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 3/11)

ΠΣ Ευκαρπίας – Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά – Δόξα Λευκάδας
Μαχητές Πειραματικού – Πρωτέας Γρεβενών
Στρατώνι – ΧΑΝΘ
ΠΑΣ Γιάννινα – Αίας Ευόσμου
Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΑΟ Πολυγύρου
Φάρσαλα – Καβάλα
ΓΑΣ Κομοτηνή – Έσπερος Λαμίας

 

 

Διαβάστε επίσης