• 24 Απριλίου 2024,

Επιτυχημένη η Καβαλιώτικη παρουσία στο Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι (φωτογραφίες)

 Επιτυχημένη η Καβαλιώτικη παρουσία στο Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι (φωτογραφίες)

Με επιτυχία και εξαιρετικά καλή εμφάνιση των παιδιών της Καβάλας ολοκληρώθηκε το Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι της Α.Μ.Θ. το οποίο έγινε 30-31 Μαρτίου στο 4ο ΓΕΛ Δράμας.

Τα παιδιά της Καβάλας κατέκτησαν 31 διακρίσεις συνολικά. Στους ομαδικούς αγώνες τα Σχολεία της Καβάλας κατάφεραν να πάρουν 2 χρυσά, 2 αργυρά και 2 χάλκινα μετάλλια, αξίζει να σημειωθεί ότι στα δημοτικά και τα πέντε δημοτικά (2ο, 25ο, 12ο, 16ο και 21ο Δημοτικό) που εκπροσώπησαν την Καβάλα ήταν στις πρώτες 6 θέσεις ανάμεσα σε 18 δημοτικά της περιφέρειας Α.Μ.Θ.

Στα Ατομικά τα παιδιά της Καβάλας κατέκτησαν 5 χρυσά, 3 ασημένια, 5 χάλκινα, στην ειδική κατηγορία των κοριτσιών κατέκτησαν 5 χρυσά, 3 ασημένια και 4 χάλκινα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν!!

Τα αποτελέσματα αναλυτικά:

ΟΜΑΔΙΚΑ ΛΥΚΕΙΩΝ

1ο – 3ο ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ, ΜΠΙΝΤΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ)

2ο – 1ο ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (ΣΙΑΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΤΣΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΣΤΑΝΙΤΣΑ ΘΕΟΦΑΝΗΣ, ΤΣΑΒΛΑΚΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ)

3ο – 4ο ΛΥΚΕΙΟ ΔΡΑΜΑΣ ( ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΔΕΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΜΙΡΑΤΖΕΜΠΙ ΛΟΥΚΑΣ, ΣΕΒΑΣΤΙΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ)

ΟΜΑΔΙΚΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

1ο – 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ

2ο – 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΤΖΙΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΝΝΑ, ΣΠΑΝΔΩΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ)

3ο – 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΜΕΡΚΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ, ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ , ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΣΑΙΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΛΟΥΚΙΑ)

ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ

1ο – 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΕΤΡΟΣ, ΜΑΤΑΚΑΣ ΡΑΦΑΗΛ, ΚΥΤΣΥΚΟΥ ΕΡΓΚΙ, ΜΠΙΛΙΚΑΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ)

2ο – 25ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΠΕΤΑΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, ΣΑΚΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΕΛΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΝΤΩΝΕ ΔΑΝΑΗ)

3ο – 12ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΚΛΕΑΝΘΙΔΗΣ ΜΑΡΚΟΣ, ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΤΕΝΤΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΡΙΔΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ)

ΛΥΚΕΙΑ

1ος ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (3ο ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

2η και 1ο Κορίτσι ΜΗΛΙΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΞΙΟΝ ΞΑΝΘΗΣ)

3ος ΤΣΑΜΠΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – ΔΩΡΟΘΕΟΣ (3ο ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ο Κορίτσι ΧΑΡΙΣΤΕ ΕΛΕΝΗ (ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ)

3ο Κορίτσι ΜΠΙΝΤΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (3ο ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ος ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ)

2ος ΣΠΑΝΔΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΡΑΜΑΣ)

3ος ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ)

1ο Κορίτσι ΜΑΝΙΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ)

2ο Κορίτσι ΛΙΟΛΙΟΣΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ (3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

3ο Κορίτσι ΓΙΑΝΚΑΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ος ΓΚΟΓΚΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

2ος ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ)

3ος ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΕΡΡΩΝ)

1ο Κορίτσι ΤΖΙΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΝΝΑ (1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ο Κορίτσι ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ)

3ο Κορίτσι ΜΟΥΤΑΦΤΣΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΕΡΡΩΝ)

Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ος ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ος ΜΕΡΚΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

3ος ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ)

1ο Κορίτσι ΔΕΜΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΡΑΜΑΣ)

2ο Κορίτσι ΣΑΙΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ-ΛΟΥΚΙΑ (3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

3ο Κορίτσι ΒΑΣΙΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ)

ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΖΥΓΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ος ΣΕΡΕΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (27ο ΣΕΡΡΩΝ)

3ος ΚΡΙΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ ΔΡΑΜΑΣ)

1ο Κορίτσι ΔΑΓΚΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (16ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ο Κορίτσι ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ)

3ο Κορίτσι ΙΣΑΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΕΝΙΣΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ)

Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΠΕΤΡΟΣ (2ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ (15ο ΔΡΑΜΑΣ)

3ος ΜΑΤΑΚΑΣ ΡΑΦΑΗΛ (2ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

1ο Κορίτσι ΕΓΙΝΟΓΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (6ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

2ο Κορίτσι ΧΟΥΣΚΟΓΛΟΥ ΦΙΡΟΥΖΕ

3ο Κορίτσι ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (2ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ (ΚΟΙΜΗΣΗ ΣΕΡΡΩΝ)

2ος ΕΛΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (25ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

3ος ΚΥΤΣΥΚΟΥ ΕΡΓΚΙ (2ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

1ο Κορίτσι ΓΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (11ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ο Κορίτσι ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ ΜΕΛΙΤΑ (20ο ΣΕΡΡΩΝ)

3ο Κορίτσι ΝΤΩΝΕ ΔΑΝΑΗ (25ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ (6ο ΞΑΝΘΗΣ)

2ος ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (2ο ΔΡΑΜΑΣ)

3ος ΣΑΟΥΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ (21ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

1ο Κορίτσι ΦΟΥΝΤΟΥΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (8ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ο Κορίτσι ΣΩΠΙΑΔΗ ΘΑΛΕΙΑ (ΕΜΟΙΡΟΥ ΞΑΝΘΗΣ)

3ο Κορίτσι ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ (9ο ΔΡΑΜΑΣ)

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (15ο ΔΡΑΜΑΣ)

2ος ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (21ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

3ος ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (5ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

1ο Κορίτσι ΑΠΤΟΓΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ(ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ)

2ο Κορίτσι ΠΟΙΜΕΝΙΔΟΥ ΕΥΤΕΡΠΗ (16ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

3ο Κορίτσι ΓΙΩΓΑ ΕΛΕΝΗ (14ο ΞΑΝΘΗΣ)

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος ΑΜΟΥΡΤΖΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ

2ος ΚΑΡΑΟΥΛΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (4ο ΞΑΝΘΗΣ)

3ος ΦΟΥΝΤΟΥΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (8ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

1ο Κορίτσι ΔΕΜΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (9ο ΔΡΑΜΑΣ)

2ο Κορίτσι ΚΑΡΑΜΠΕΡΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (12ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

3ο Κορίτσι ΜΑΡΟΥΦΙΔΟΥ ΘΕΟΦΙΛΗ

ΝΗΠΙΑ

1ος ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (16ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

2ος ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (10ο ΣΕΡΡΩΝ)

3ος ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (18ο ΚΑΒΑΛΑΣ)

1ο Κορίτσι ΔΕΡΙΚΟΛΕΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΘΩΜΑ ΚΑΒΑΛΑΣ)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

https://chess-results.com/tnr897854.aspx?lan=1&art=0…

https://chess-results.com/tnr897920.aspx?lan=1&art=0

πηγή: Φίλοι Σκακιστικού Ομίλου Καβάλας

Διαβάστε επίσης