• 25 Απριλίου 2024,

Η Καβάλα ψηλά στον χάρτη του Πανελλήνιου Τένις

Μεγάλες διακρίσεις και πάλι από τον, Αθλητικό Όμιλο  Αντισφαίρισης Πρωταθλητών Καβάλας

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ε2 (Επιπέδου 2), στις κατηγορίες Αγόρια & Κορίτσια U14 (A&K U14) που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του ΟΑ Κιλκίς στις 9-12/10, την,

1η ΘΕΣΗ μονά , 1st PLACE singles στα αγόρια (A14) την κατέκτησε ο Χατζηαβραάμ Νικόλαος…την,

2η ΘΕΣΗ διπλά, 2nd PLACE doubles στα αγόρια (A14) την κατέκτησε ο Χατζηαβραάμ Νικόλαος (με ζευγάρι τον Άλκη Μιχαλακόπουλο του ΟΑ Φοίβος Λάρισας)…την,

1η ΘΕΣΗ διπλά, 1st PLACE doubles στα κορίτσια (Κ14) την κέρδισε η Ελένη Χατζηαβραάμ (με ζευγάρι την Κάτια Πατσίκα του ΓΑΣ Καράτε Ερμής) η οποία αξίζει να αναφερθεί πως η διάκριση αυτή είναι στη μεγαλύτερη ηλικιακή κατηγορία από αυτή που ανήκει καθότι είναι μόλις 12 ετών και βρίσκεται ήδη στις υψηλότερες θέσεις τις Πανελλήνιας κατάταξης στην κατηγορία της.