Με 10 παίκτες ο ΑΟΚ από το 59`  έφερε 0-0 με το Αιγάλεω(φωτογραφίες)

Γράφει ο Τάσος  Πατσίδης.

Ο ΑΟΚ έπαιξε  με 10 παίκτες για μισή ώρα στο β` μέρος ενώ στο Α` μέρος θα μπορούσε να είχε πάρει κεφάλι στο σκορ βάση ευκαιριών.  Δεν είναι κακό το 0-0 έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση.

Δεν άλλαξε ενδεκάδα ο Παύλος Δερμιτζάκης σε σχέση με αυτή που παρέταξε κόντρα στην Τρίγλια στο ματς της 1ης αγωνιστικής.

Ο ΑΟΚ στο Α` μέρος ήταν καλύτερος και είχε δυο σπουδαίες ευκαιρίες με τον Β. Παπαδόπουλο να πετύχει γκολ.  Οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν ιδιαίτερα  την εστία του Δήμιζα. Μετά το 30` προσπάθησαν να βγουν στην επίθεση χωρίς όμως να δημιουργήσουν τη μεγάλη φάση.

Οι γηπεδούχοι δικαιούταν κάτι παραπάνω με την απόδοση τους στα πρώτα 45 λεπτά.

Στην επανάληψη τα δεδομένα άλλαξαν στο 59` όταν ο ΑΟΚ έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Καζαντζίδη ενώ πριν θα μπορούσε να είχε προηγηθεί με τον Χαντί.

Το παιχνίδι πήγε στη δύναμη και το Αιγάλεω πίεσε με περισσότερους   επιθετικούς και έχασε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις με τον Πετρόπουλο. Επίσης στις καθυστερήσεις με τον Φαρινόλα.

Το φιλμ του αγώνα

5` ωραία πάσα του Παπαστεριανού, βγαίνει μόνος του ο Β. Παπαδόπουλος πλασάρει αλλά σώζει ο Σικαλιάς.

17` σουτ Καζαντζίδη από καλή θέση πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

27` πολύ ωραίος συνδυασμός(χάθηκε η μπάλα) Γαβριηλίδη- Β. Παπαδόπουλου και σουτ του τελευταίου από πολύ καλή θέση μόλις άουτ.

31` σουτ του Γαβριηλίδη(κορυφαίος του ΑΟΚ)  από καλή θέση , απόκρουση του Σικαλιά

50` ακυρώνεται γκολ με κεφαλιά  του Λάμπρου ως οφσάιντ

54` ο Χαντί χάνει μεγάλη ευκαιρία από κοντά με γυριστό σουτ

59` κόκκινη κάρτα ο Καζαντζίδης που ανέτρεψε τον Τσίτσαρη που έφευγε μόνος του για την εστία του Δήμιζα

60` φάουλ ο Τσιλιγγίρης δύσκολη επέμβαση του Δήμιζα

81` απειλεί από πλάγια θέση Πετρόπουλος αλλά ο Δήμιζας είναι παρόν