Νέστος Χρυσούπολης – Τρίγλια 0-1 : Άδοξο τέλος για τον Νέστο (φωτογραφίες)

Η ομάδα της Χρυσούπολης δε κατάφερε τελικά να κερδίσει την άνοδο στην μεγαλύτερη κατηγορία και έμεινε μόνο με την πολύ καλή σαιζόν που είχε.

Το άγχος ήταν φανερό από το 1ο λεπτό στα πόδια των ποδοσφαιριστών του Νέστου.

Η ομάδα της Τρίγλιας με τον ταχύτατο Ντούνγκα δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα των γηπεδούχων.
Ο Νέστος στα πρώτα 45΄λεπτά αν και δεν είχε ενέργεια στην απόδοση του , δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές όμως δεν τις εκμεταλλεύτηκε.

Το χειρότερο ότι λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκε να χάνει με 1-0 με πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα.

Γεγονός όμως είναι ότι στο πρώτο ημίχρονο η Τρίγλια είχε καλύτερη παρουσία.

Στην επανάληψη όσο περνούσε η ώρα τα πράγματα γινόταν ακόμα πιο δύσκολα με το Νέστο να χάνει ευκαιρίες κυρίως με τον Τσελέπη ο οποίος μπήκε σαν αλλαγή και θα μπορούσε να γίνει ο ήρωας για τους γηπεδούχους.

Από την άλλη η Τρίγλια ήταν και πάλι ιδιαίτερα επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Ο κόσμος γέμισε το γήπεδο της Χρυσούπολης και βοήθησε όσο μπορούσε.

Η προσπάθεια του Νέστου ήταν σίγουρα μεγάλη ενώ στο τέλος ο προπονητής των φιλοξενουμένων  Κώστας Γεωργιάδης δήλωσε πως η Τρίγλια , ένα μικρό χωριό στην Χαλκιδική , έγινε γνωστή σε όλη την Ελλάδα αφού κέρδισε σε μία έδρα που ο Νέστος δεν είχε καμία ήττα.

Στο 14’ σουτ από πλάγια θέση του Ντούνγκα άουτ.

Στο 20’ πάσα του Νικλητσιώτη αστοχεί από πλάγια θέση ο Μπέλιτς.