• 6 Μαΐου 2024,

Πάνθηρες Καβάλας – Πιερικός Αρχέλαος 35-52: Ήττα παρά το καλό ξεκίνημα (φωτογραφίες)

Σε μια άκρως ενδιαφέρουσα αναμέτρηση στην Καλαμίτσα για την 6η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Α2 Γυναικών, οι Πάνθηρες ηττήθηκαν από τον Πιερικό με 35-52.

Το σύνολο του Κώστα Αστεριάδη ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς τον αγώνα, παίζοντας εξαιρετική άμυνα και ολοκληρώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 9 πόντων (18-9). Η συνέχεια ωστόσο δεν ήταν ανάλογη για το Καβαλιώτικο συγκρότημα που δυσκολευόταν να βρει διαδρόμους προς το αντίπαλο καλάθι.

Με μια αντεπίθεση διαρκείας, οι φιλοξενούμενες γύρισαν την εις βάρος τους κατάσταση και έφτασαν στη νίκη, ανεβάζοντας κατακόρυφα την ένταση στο παιχνίδι τους στο δεύτερο ημίχρονο. Στον 3ο Όμιλο, ο Αστέρας δεν είχε αγωνιστική υποχρέωση αυτό το διήμερο καθώς απόλαυσε το ρεπό του.