• 17 Φεβρουαρίου 2020,

Πρόγραμμα σε Α2 Μπάσκετ, Β` Εθνική Μπάσκετ & Α2 Βόλεϊ Γυναικών

 Πρόγραμμα σε Α2 Μπάσκετ, Β` Εθνική Μπάσκετ &  Α2 Βόλεϊ Γυναικών

Α2 Μπάσκετ: Στο Μεσολόγγι με τον Χαρίλαο Τρικούπη ο ΓΣΕ

Με το καλημέρα του Β` γύρου ο ΓΣΕ θα παίξει στην έδρα του πρωτοπόρου και αήττητου Χαρίλαου Τρικούπη(μετράει 15 νίκες ισάριθμα παιχνίδια). Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος θα έχει στη διάθεση του τον στρατευμένο Γκέλιο. Ο ΓΣΕ μετράει ένα νικηφόρο σερί τεσσάρων αγωνιστικών.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 16ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 25 Ιανουαρίου

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Ανατόλια Τσαρούχα-Τσάτσης-Σκαλτσής (Κωστής)

Μετς 17.00 Παγκράτι-Καρδίτσα Μαλαμάς-Κοντίλης-Κώτσου (Δούκας)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Αγρίνιο Παντελίδης-Νάστος-Χριστινάκης (Άκελ)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Διαγόρας Δρ. Ανδρικόπουλος-Ζακεστίδης-Καλογερόπουλος Φ. (Ντάβαρης)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Ολυμπιακός Σώμος-Μηλαπίδης-Ζιώγας (Μπουρνάς)

Μεσολογγίου 17.00 Χ. Τρικούπης-Ελευθερούπολη Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Παπανικολάου (Πατσαντζόπουλος)

Δ. Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β.-Απόλλων Π. Σταματόπουλος-Λόρτος-Δόλγυρας (Παπαπέτρου)

Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Αμύντας Καρπάνος-Καρακάσης-Μαρινάκης (Μαυραντζάς)


 Β` Εθνική: Με Πεύκα στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» η Ένωση   

Κρίσιμο παιχνίδι για την Ένωση που θέλει πάση θυσία τη νίκη απέναντι στα Πεύκα, για να κρατήσει το αήττητο στην έδρα της αλλά και να παραμείνει σε τροχιά ανόδου. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών ο Νίκος Πενταζίδης.

2ος Όμιλος

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Ευκαρπία Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης (Μόρφη)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά Ταρενίδης Στ.-Δημάδης-Ζαχαριάδης (Γκουρτζελίδης)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Μαχητές Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Ξέρας (Στουπίδης)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Στρατώνι Ζαχαρής-Φακίτσας-Παζώλης (Βαρνάς)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-ΠΑΣ Γιάννινα Ξενικάκης-Τσιαπλής-Λυγούρας (Δέλλας)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Δαρλαμήτσος-Τσακιράκη-Λάμπος (Ιωακειμίδης)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Πολύγυρος Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Τζ. (Βόντζας)

Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδης-Σιταρίδης (Γκούμας)


Η Βαθμολογία:

1) ΠΑΣ Γιάννινα 29

2) Δόξα Λευκάδας 27

3) ΕΚ Καβάλας 26

4) Ερμής Λαγκαδά 25

5) ΠΣ Ευκαρπίας 24

6) ΓΣ Φαρσάλων 24

7)  Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 23

8) ΚΣ Γέφυρας 23

9) ΑΟ Πολυγύρου 21

10) ΓΑΣ Κομοτηνή 21

11) Πρωτέας Γρεβενών 21

12) ΧΑΝΘ 20

13) Αίας Ευόσμου 20

14) Στρατώνι 20

15) Έσπερος Λαμίας 20

16) ΚΑΟ Χαλκιδικής 14

*Ο ΚΑΟ Χαλκιδικής έχει -2 βαθμούς από το περσινό πρωτάθλημα


Α2 Βόλει Γυναικών: Εντός έδρας ο ΑΟΚ με Φοίνικα Αλεξανδρούπολης

Το Φοίνικα Αλεξανδρούπολης υποδέχεται  η γυναικεία ομάδα Βόλει του ΑΟΚ και έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη.

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 12η αγωνιστική

Σάββατο 25 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Πεύκων 18.00: Ακαδημίες Πρωτ. Πεύκων – ΕΑ Λαρίσης, Διαιτητές: Δρανίτσας, Κουκουμάκας Π..
Μ. Παρασκευόπουλος 18.00: ΓΣΓ Νίκη – ΜΑΣ Νέα Γενεά, Διαιτητές: Δήμου, Τονονίδης.
ΔΑΚ Καλαμίτσας 18.00: ΑΟ Καβάλα – Φοίνικας Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Τσαφαρίδης.
ΠΕΑΚ Ιωαννίνων 18.00: ΑΣ Γιάννενα – ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Φλούδας, Σιαδήμος.
ΕΑΚ Νεάπολης 19.30: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΜΕΝΤ, Διαιτητές: Κολτσίδας, Κατσιούλης.

Κυριακή 26 Ιανουαρίου

ΕΑΚ Σταυρούπολης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΣ Ασκληπιός, Διαιτητές: Δημητρίου, Ανθυμίδης.


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ):

1. Ακαδημίες Πεύκων 32 (Νίκες 11-0, Σετ 33- 5)

2. EA Λαρίσης 26 (Νίκες 9-2, Σετ 29-10)

3. Ελπίς Αμπελοκήπων 24 (Νίκες 8-3, Σετ 27-13)

4. ΜΕΝΤ 24 (Νίκες 8-3, Σετ 27-10)

5. Φιλαθλητικός Λαρισα. 23 (Νίκες 7-4, Σετ 25-16)

6. ΑΟ Καβάλας 20 (Νίκες 7-4, Σετ 23-19)

7. Νεα Γενεά 14 (Νίκες 4-7, Σετ 17-23)

8. Ασκληπιός Τρικάλων 11 (Νίκες 4-7, Σετ 14- 25)

9. ΑΣ Γιάννενα 11 (Νίκες 4-7, Σετ 16-25)

10. ΕΟ Σταυρούπολης 9 (Νίκες 3-8, Σετ 13-28)

11. Νίκη Αλεξανδρούπολης 4 (Νίκες 1-10, Σετ 8-31)

12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 0 (Νίκες 0-11, Σετ 6-33)

Διαβάστε επίσης